niedziela, 23 czerwca 2019

Bieg Fri for Mobberi

To już 12 raz, gdy Fundacja Mary i Save the Children organizowały razem bieg Fri for Mobberi w Faelledparken. Celem wydarzenia jest walka ze znęcaniem wśród dzieci.
W tym roku w biegu na dystansie 1 kilometra dołączyła księżna Mary. Bieg został podzielony na cztery tury, gdyż zgłoszono do udziału ponad 2000 dzieci. Każdy z uczestników otrzymywał koszulkę oraz medal na mecie. Również Mary dostała swój medal. Dla najmłodszych przygotowano mnóstwo atrakcji m.in. koncertu duetu hip-hopowego oraz zajęcia plastyczne. 
Księżna była w bardzo dobrym nastroju. Razem z dziećmi najpierw ćwiczyła na rozgrzewce, a potem dopingowała w trakcie biegu. Chętnie z nimi rozmawiała oraz pozowała do zdjęć. 
"To ważna bitwa i musimy być jej częścią" - powiedziała księżna w rozmowie z dziennikarzami na temat walki ze znęcaniem. "Bardzo ważne jest, aby porozmawiać z dziećmi o zastraszaniu. Rodzice mają kluczowe znaczenie w zwalczaniu przemocy. Musimy pokazać drogę naszym dzieciom. Pokazać tolerancję i szacunek oraz dać dzieciom przykład do naśladowania".
Księżna niestety odmówiła komentarza na temat medialnych doniesień dotyczących aktów przemocy, do których miało dochodzić w szkole, do której uczęszczają jej dzieci. Mary poprosiła, aby zapoznać się z oficjalnym stanowiskiem szkoły [zaprzeczono doniesieniom, choć nie wykluczono, że mogło dojść do pojedynczych incydentów, które nie są akceptowane]. Na pytanie o udział dzieci w biegu księżna przyznała, że jej dzieci nie muszą brać udziału w biegu tylko dlatego, że ich mama jest jego patronką. Choć przyznała, że biorą udział w tego typu biegach organizowanych w szkole. 

Zdjęcia: facebook, twitter

3 komentarze:

  1. Dobrze, że księżna zwraca uwagę na tak ważną kwestię. Z pewnością mile spędziła dzień i trochę szkoda, że nie było z nią dzieci, ale to właściwie zrozumiałe, ostatnio dosyć dużo biegały :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna inicjatywa łącząca troskę o zdrowie psychiczne i fizyczne.

    OdpowiedzUsuń
  3. This is a great cause. Bullying is sadly in existence since the beginning of time. No one could ever set an end to it. Just maybe teaching kids in school not to do it, but the start is in the home, between parents and siblings. So nice that CPss Mary represents these events for Anti Bullying Great job. BTW Mary looks great.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga