niedziela, 23 czerwca 2019

Aktualizacja: Wizyta w Paryżu

Księżna Mary rozpoczęła dziś dwudniową wizytę roboczą w Paryżu. Mary uczestniczyła w otwarciu wystawy prac malarza Jespera Christiansena w Danmarkshuset na Champs Elysees. Najważniejszym eksponatem są szkice wykorzystane przy tworzeniu "Skyggeflor - Getsemane Have", czyli obrazu, który został do nowego ołtarza Frederikskirken (Duńskiego Kościoła) w Paryżu.
Po przybyciu księżna została powitana przez duńskiego ambasadora we Francji Michaela Starbaeka, dyrektor Danmarkshuset Torben Nielsen oraz Emmę Levysohn.
Po wystawie "Ombre Flore" księżną oprowadziła sam twórca. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do końca września.
Co ciekawe  księżna i Christiansen poznali się już kilka lat temu, gdyż to on wykonywał jedną z grafik na ścianie w domu pary książęcej, pałacu Fryderyka VIII.

Po południu księżna uczestniczyła w inauguracji nowego ołtarza w kościele Frederikskirkens. Nowy ołtarz został stworzony przez Jespera Christiansena, którzy przez cztery lata pracował nad dziełem. Prace sfinansowała Fundacja Ny Carlsberg. 
Ołtarz przedstawia ostatnią wieczerzę, ogród Getsemani i gwieździste niebo nad Górą Oliwną. 
Po uroczystości odbyło się małe przyjęcie. 

Mary tego dnia wybrała kreację od Elsy Adams. 


 Wieczorem księżna Mary była gościem honorowym na kolacji zorganizowanej w duńskiej ambasadzie przez ambasadora Michaela Starbaeka Christensena.

Zdjęcia: facebook, billetbladet, dailymail, twitter, newmyroyal

2 komentarze:

  1. Przepiękna,delikatna,wytworna sukienka Mary. Szkoda, że na tych zdjęciach nie widać lepiej obrazu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Poranna sukienka niespecjalnie mi się podoba, choć lubię koronki. Za to wieczorem bardzo ładnie

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga