poniedziałek, 17 czerwca 2019

Inauguracja oddziału psychiatrycznego + wizyta w domu rodzinnym TrygFondens

Dziś księżna Mary uczestniczyła w inauguracji nowego oddziału psychiatrycznego Szpitala Uniwersyteckiego w Aarhus, który został przeniesiony z Risskov do Skejby. Nowy oddział może przyjąć 257 pacjentów. Mary została oprowadzona po nowym budynku, gdzie zobaczyła między innymi Departament Depresji i Lęku. Pacjenci i personel, których spotkała księżna opowiadali o codziennym życiu na oddziale. W nowym budynku pojawiły się również udogodnienia i atrakcje dla najmłodszych pacjentów. Mary spotkała się z Melanie, która została przyjęta niedawno do szpitala.
Księżna jest patronem Psykiatrifonden, która wspiera osoby mające problemy ze zdrowiem psychicznym.


Później księżna udała się do domu dla rodzin TrygFondens przy szpitalu regionalnym Hammel Neurocenter. Dom ten jest skierowany dla rodziców i rodzeństwa dzieci przyjętych na leczenie do szpitala. W czasie gdy dziecko jest hospitalizowane jego rodzina może mieszkać tym domu. Pozwala to rodzinie uczestniczyć w codziennej rehabilitacji dziecka. Nowo otwarty obiekt pozwala na pomieszczenie ośmiu rodzin. 
Podczas wizyty księżna spotkała się z wolontariuszami oraz jedną z rodzin, która obecnie tam przebywa. 

Wizyty te miały się odbyć już kilka miesięcy temu, ale zostały odwołane w ostatniej chwili z powodu usterki helikoptera. Księżna wtedy obiecała, że przyjedzie na miejsce i obietnicy dotrzymała. 

Mary dziś wybrała spódnicę od Andiaty.

Zdjęcia: facebook, newmyroyal, twitter

2 komentarze:

  1. Very important issue,CP Mary loans her name to. Mental health is very important,for a very long time people did't get help because of a stigma attached to the illness. Glad it is changing. I am glad Royals speak up about it and not Celebs.

    OdpowiedzUsuń
  2. Podoba mi się ta stylizacja księżnej :) Miło, że Mary odwiedziła te miejsca, tak jak zaplanowała.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga