sobota, 8 czerwca 2019

Konferencja Women Deliver - dzień 1


W dniach 3-5 czerwca księżna Mary przebywała w Vancouver w Kanadzie, gdzie uczestniczyła w konferencji Women Deliver. 
Jest to największa na świecie konferencja na temat równości płci, zdrowia i praw dziewcząt i kobiet. Skupia ekspertów, organizacja pozarządowe, polityków, działaczy z całego kraju. 
Na początku swojej wizyty księżna wzięła udział w jednym z wielu wydarzeń towarzyszących. Następnie uczestniczyła w oficjalnym otwarciu konferencji pod hasłem "Power. Progress. Change".
Po inauguracji Mary podzieliła się swoimi wrażeniami. "To ekscytujące być w Vancouver na konferencji Women Deliver. Wyobraźcie sobie, że minęły już trzy lata od czasu, gdy Dania zorganizowała konferencję w Kopenhadze! Jest mnóstwo energii i optymizmu w powietrzu - i ogromna chęć zapewnienia, że ​​kobiety i dziewczęta na świecie mają „wybór, a nie szansę”
Przed trzema prezydentami, kanadyjskim premierem i 6000 uczestnikami konferencji, 18-latka z Ghany, Natasha wywarła silne wrażenie na panelu otwierającym. Stwierdziła, że ​​młodzież ma kluczową rolę do odegrania w tworzeniu świata, w którym każdy ma równe prawa i szanse. Powiedziała bardzo bezpośrednio: „Robiąc to dla nas bez nas, robi się to przeciwko nam.


 Zdjęcia: facebook, twitter, newmyroyal

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga