niedziela, 9 czerwca 2019

Konferencja Women Deliver - dzień 2 i 3

Podczas konferencji księżna wzięła udział w serii wykładów i uczestniczyła w dyskusjach panelowych i imprezach towarzyszących.
Drugi dzień Mary zaczęła wcześniej rano, by uczestniczyć w wydarzeniu "AmplifyChange Impact: Grantee Voices". Księżna wygłosiła w czasie spotkania przemówienie. Amplify Change wspiera oddolne działania promujące równość w wielu rozwijających się krajach. W ciągu ponad 5 lat udzielono 700 grantów w 58 krajach na rzecz zdrowia reprodukcyjnego i praw kobiet. 
Na sesji plenarnej księżna wygłosiła przemówienie m.in. na temat znaczenia gromadzenia i wykorzystania danych i wyników badań w celu osiągnięcia równości. Mary mówiła również  o znaczeniu podmiotów biorących odpowiedzialność za realizację celów zrównoważonego rozwoju, w tym szczególnie celu piątego dotyczącego równości płci. Po przemówieniu odbył się panel dyskusyjny na ten temat.
Jako patronka Maternity Foundation Jej Królewska Wysokość odwiedziła stoisko fundacji, na którym można było przećwiczyć resuscytację niemowląt. Księżna spotkała się również z Dr Natalią Kanem z UNFPA. 
UNFPA zorganizowała również spotkanie dla liderów, aktywistów i młodych działaczy na rzecz zdrowia reprodukcyjnego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele rządu Kenii. Rozmowy były wstępem do Nairobi Summit. 
Po południu księżna wzięła udział w EDTech Talk, gdzie poruszano kwestie edukacji na temat położnictwa za pośrednictwem innowacyjnych technologii w Południowym Sudanie. 
Na koniec Mary uczestniczyła w rozmowach dotyczących zaangażowania mężczyzn i chłopców w wysiłku mające na celu wyeliminowanie przemocy wobec kobiet.*****


5 czerwca to Dzień Konstytucji. Tego dnia w całym kraju odbyły się również wybory parlamentarne. Z okazji 170-lecia konstytucji księżna wzięła udział w porannym spotkaniu z Duńczykami mieszkającymi w okolicy Vancouver. Spotkanie zorganizowała duńska ambasada.  

Zdjęcia: twitter, facebook, newmyroyal

5 komentarzy:

 1. Jaki tytuł będzie nosila Mary gdy frederik bedzie krolem?

  OdpowiedzUsuń
 2. Obszerny drugi dzień wizyty, ale poruszał ważne kwestie

  OdpowiedzUsuń
 3. Olga jak myślisz w jakich latach Christian zostanie królem, a w jakich Frederik?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno dywagować na ten temat, ale biorąc pod uwagę stan zdrowia królowej to w przypadku Fryderyka jest to kwestia 10-15 lat. A Christiana to kolejne 15-25 lat.

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga