czwartek, 20 czerwca 2019

Przygotowania do biegu Fri for Mobberi + plan wizyty w Paryżu

W sobotę odbędzie się bieg Fri for Mobberi w Faelledparken, gdzie 2 000 dołączy do akcji przeciwdziałania przemocy. Ze względu na dużą liczbę chętnych bieg na dystansie  km odbędzie się w czterech turach.
W tym roku księżna Mary dołączy do dzieci i pobiegnie we wszystkich czterech biegach. 
Każde z dzieci otrzyma t-shirt i numer startowy, na którym będzie mogło wpisać swoje imię. 
Księżna już dziś przygotowała swoje numery startowe. 


*****


W dniach 23-24 czerwca księżna uda się z wizytą do Paryża. Pierwszego dnia Mary weźmie udział w odsłonięciu nowego ołtarza w Duńskim Kościele w Paryżu. Wieczorem ambasador Micheal Starbaek wyda obiad dla królewskiego gościa.  
Drugiego dnia księżna otworzy konferencję na temat zdrowia w Maison du Danemark. Wraz z Pierwszą Damą Brigitte Macron Mary zobaczy wystawę duńskiej artystki Sonji Ferlov Mancoba w Centre Pompidou. Obie panie zjedzą również lunch w Pałacu Elizejskim. Księżna i Pani Macron miały już okazję wcześniej się spotkać w 2017 roku. Podróż zakończy wizyta na wystawie Vilhelma Hammershoi w Jacquemart-Andre Museum.  

*****
Niewielką przewagą głosów, bo tylko dwoma stylizacją maja została...

Zdjęcia: twitter

5 komentarzy:

 1. Fajnie, że cały czas coś się dzieje :) Będę śledzić wizytę w Paryżu. Pewnie to jedno z ostatnich zobowiązań księżnej przed wakacjami...
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę że Mary wciagnelo bieganie :) wizyta w Paryżu na pewno będzie interesująca
  A tak trochę nie na temat ciekawa jestem jak przebiega organizacja takich wyjść księżnej? Kto zaprasza ją np do Paryża ambasador Danii czy władze francuskie? Jak wiele jest takich zaproszeń na różne wydarzenia i jak kto decyduje w których księżna weźmie udział?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W większości takie wizyty organizowane są we współpracy z duńską ambasadą w danym kraju, która informuje o wszystkim miejscowe władze. Zazwyczaj wygląda to tak, że odpowiada się na zaproszenie na główne wydarzenie w tym wypadku jest to inauguracja ołtarza, a potem "dobudowuje" się kolejne wydarzenia.
   Takich zaproszeń są setki, a o tym które zostaną przyjęte decyduje księżna ze swoim biurem, a w przypadku wizyt zagranicznych są one konsultowane z ministerstwem spraw zagranicznych.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź

   Usuń
 3. Ostatnie pracowite dni przed wakacjami.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga