wtorek, 25 czerwca 2019

Wizyta w Paryżu - dzień 2

Drugi dzień wizyty w Paryżu księżna rozpoczęła od udziału w konferencji na temat zdrowia w Danish House. Konferencja skupia się na transformacji systemu opieki zdrowotnej w Danii i na tym jak Francja może się zainspirować duńskimi modelami rozwiązań, m.in. poprzez decentralizację i digitalizację. Na konferencji wzięło udział ponad 100 przedstawicieli duńskiej i francuskiej służby zdrowia. Na otwarciu księżna wygłosiła przemówienie: "Kiedy pytasz kogoś, co jest najważniejsze w życiu, częsta odpowiedź to zdrowie i szczęście. Chociaż to dwie odpowiedzi, trudno sobie wyobrazić jedno bez drugiego, a badania pokazują, że zdrowie człowieka jest jednym z najsilniejszych czynników szczęścia."
Później księżna wraz z Pierwszą Damą Francji Brigitte Macron odwiedziły wystawę duńskiej artystki Sonji Ferlov Mancoba w Pompidou Center. Centrum Pompidou to centrum kultury i słynny budynek nazwany na cześć byłego prezydenta Francji Georgesa Pompidou. Sonja Ferlov Mancoba urodziła się w Danii, a potem przeniosła się do Francji, gdzie swoje studio miała obok światowej sławy artysty Alberto Giacometti.
Wystawa jest częścią duńsko-francuskiego przedsięwzięcia kulturalnego Ministerstwa Kultury w latach 2018-2020, którego celem jest promowanie duńskiej sztuki i kultury we Francji. Duńscy partnerzy to Duńska Galeria Narodowa, Kolekcja Hirschsprunga i Ambasada Danii we Francji.
Następnie Panie udały się do Pałacu Elizejskiego, gdzie razem zjadły lunch. 
Ostatnim punktem wizyty była wystawa malarza Vilhelma Hammershoi'a w Jacquemart-Andre Museum.


Po południu jeden z przechodniów wykonał zdjęcia księżnej, gdy przygotowywała się do drogi powrotnej do Danii.

Zdjęcia: dailymail, facebook, twitter, billetbladet, newmyroyal

2 komentarze:

  1. Klasyka jest zawsze najlepsza. Interesują mnie balerinki z wyjazdu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Są to klapki od Aquazzury model DJ Mules. Takie same ma tez księżna Meghan

      Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga