sobota, 7 września 2019

Prezentacja raportu "Behind the Community Survey" + The World Hour + więcej

26 sierpnia księżna Mary uczestniczyła w prezentacji raportu "Behind the Community Survey", który jest częścią uruchomionego w 2017 roku programu "Community Survey". Raport został przygotowany przez Fundację Mary, TrygFonden oraz National Centre for Welfare Research and Analysis. Przedstawiono w nim doświadczenia oraz życzenia osób będących wyizolowanych ze społeczeństwa.   
Podczas prezentacji raportu głos zabrała również księżna, która wypowiedziała się na temat informacji zawartych w raporcie. 
Badania wskazują, że osoby te potrzebują zwyczajnego życia codziennego. Mają one jednak problem z wejściem na rynek pracy z powodu braku elastyczności i możliwości indywidualnego dopasowania. 


*****


Następnie wzięła udział w "The World Hour 2019" w kopenhaskim ratuszu. Jest to coroczne wydarzenie, którego cele jest zapoznanie dzieci i młodzieży z 17 celami zrównoważonego rozwoju ONZ. Jest ono organizowane przez World's Best News przy współpracy z wieloma organizacjami i przedsiębiorstwami działającymi na rzecz osiągnięcia globalnych celów ONZ.

Tego dnia księżna wybrała sukienkę z H&M, która nosiła już w maju w trakcie Copenhagen Fashion Week. 


*****


W dniach 16-18 września z wizytą do Danii przybędzie szwedzka para książęca, księżniczka Victoria i książę Daniel, którzy przewodniczyć będą delegacji biznesowej. Gospodarzami podczas wizyty będą książę Fryderyk i księżna Mary.
W ciągu trzech dni obie pary książęce odwiedzą m.in. wiele firm w stolicy, miasteczko ONZ oraz wezmą udział w dorocznym szczycie duńskiego przemysłu.
Dania jest jednym z największych partnerów handlowych Szwecji, a celem wizyty jest wzmocnienie i rozwój stosunków obu krajów w sektorze opieki zdrowotnej, infrastruktury i transportu.
W maju 2017 roku to duńska para książęca przybyła do Szwecji na czele delegacji biznesowej, gdzie towarzyszyła im księżniczka Victoria i książę Daniel.
Zdjęcia: dailymail, facebook, 

3 komentarze:

 1. Ja mam pytanie. Ostatnio przyjechałam do siostry która mieszka w Danii. I kupiła taką gazetę w której pisało, że Mary i Frederik nie szanują ludzi i, ze ktoś z Pałacu słyszał, że księżna wyśmiewa rolników i osoby mieszkające na wsi i pracujące w polu. Czy to prawda? Bo mi się wydaje, że to wyssane z palca. Gazeta podaje także że Mary i Frederik są nietolernacyjni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie wiemy o książę i księżna mówią prywatnie, więc wszelkie tego typu doniesienia należy traktować z dużym dystansem.
   Nie sądzę, żeby para książęca nie szanowała ludzi mieszkających na wsi skoro sami chętnie spędzają wolne dni na wsi oraz angażują się w wydarzenia związane z rolnictwem jak choćby ostatnie targi rolnicze w Aarhus

   Usuń
 2. Taka zwyczajna sukienka a na Mary wygląda pięknie.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga