poniedziałek, 9 września 2019

Spektakl "DANNER - hrabina z ludu" + więcej

28 sierpnia księżna Mary obejrzała spektakl "DANNER - hrabina z ludu". Podczas wieczoru w Dannerhuset towarzyszyła jej dyrektor Fundacji Mary, Helle Ostergaard. 
Spektakl został przygotowany przez Theatre Theatre i Floating Theatre. Opowiada on historię życia i relacji hrabiny Danner z Carlem Berlingiem i Fryderykiem VII. 
Hrabina został drugą żoną króla. Jako wdowa wykorzystała swój majątek, aby założyć fundację dla biednych kobiet z klasy robotniczej. W tym samym roku rozpoczęła także budowę Domu DANNER dla wdów i kobiet niezamężnych.
Dziś Dom DANNER służy jako centrum kryzysowe dla kobiet i podobnie jak Fundacja Mary koncentruje się na kobietach doświadczających przemoc. 
Na widowni zasiał również dyrektor DANNER Lisbeth Jessen, prezes zarządu DANNER Vibeke Abel, dyrektor artystyczny Floating Theatre Pelle Kann oraz kierownik teatru Christine Kann. 

Księżna miała na sobie sukienkę od BA&SH.


*****


Tegoroczna gala wręczenia Nagród Pary Książęcej w dziedzinie sztuki, kultury i pracy społecznej odbędzie się w ODEON w Odense 2 listopada. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo przez DR1.
Podobnie jak w latach ubiegłym uroczystość zostanie uświetniona kilkoma występami artystycznymi, a para książęca wcześniej spotka się z laureatami nagród.
Zdjęcia: facebook, newmyroyal, twitter

1 komentarz:

  1. Cudowne, że dzieło hrabiny żyjącej grubo ponad wiek temu wciąż jest kontynuowane.
    Już nie raz Mary zakładała tę sukienkę i za każdym razem zachwyca mnie jeszcze bardziej. Świetnie wygląda z niebieskimi dodatkami.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga