czwartek, 19 września 2019

Wizyta w schronisku dla kobiet

"Plecak jest wiadomością dla dzieci, że je widzimy, słyszymy i traktujemy ich doświadczenia na poważnie. Przemoc nigdy nie jest ich winą i nigdy nie jest uzasadniona". 
11 września księżna odwiedziła schronisko dla kobiet w Jagtvej, aby wymienić się doświadczeniami na temat plecaków, które Fundacja Mary przygotowuje dla dzieci trafiających do schroniska ze swoimi matkami. O swoich wrażeniach opowiedzieli byli i obecni mieszkańcy schroniska i każdy podkreślił, że plecak ma znaczenie nie tylko praktyczne dla około 1800 dzieci, które rocznie trafiają do tego typu miejsc. 
Pedagog Marie Møller Christensen opowiedziała, jak używa plecaka w swojej pracy edukacyjnej, jak wspiera dzieci wypowiedzenia się na temat przemocy i jak przyczynia się to do tego, że dzieci, które znajdują się w wyjątkowej sytuacji, mogą czuć się jak zwykłe dzieci.
Plecaki z praktycznym wyposażeniem oraz zabawki to wynik współpracy Fundacji Mary, Ole Kirk's Foundation i LOKK. Są one wręczane dzieciom w Danii oraz na Grenlandii i Wyspach Owczych. Od 2008 roku rozdano ich ponad 20 000. 

 Zdjęcia: facebook

8 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem, jak Mary to robi, że ubiera prostą bluzkę i spódnicę, a wygląda tak pięknie

  OdpowiedzUsuń
 3. Inicjatywa z plecakami jest jedną z lepszych akcji stworzonych przez fundację Mary.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam! Mam nadzieję, że odpowiesz na moje pytania Autorko :)
  1. Czy księżna Mary może dać służbie wolny weekend i sama posprzątać? Kiedyś na jakimś forum wyczytałam, że Mary nie sprząta ani nie gotuje odkąd jest księżną.
  2. Teraz się zamśmiejsz, kiedyś jakiś tam danishroyalfan na forum z 2004, a więc okres ślubu Mary i Freda napisał bądź napisała, że Mary po wejściu do rodziny królewskiej musiała coś tam wypić, żeby zanikła jej miesiączka i, że każda kobieta po wejściu do DRK nie może mieć miesiączki xDDD. Wydaje się to nie prawdą, co nie?
  3. Co książę i księżna sądzą o Polsce? To prawda, że Mary płakała w Muzeum Powstania Warszawskiego?
  4. Czy imiona dla dzieci (np. imie christiana, isabelli itp.) tak jak w BrK zatwierdza Małgorzata II?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Oczywiście, że księżna może dać wolne swojej służbie wolne i tak się zdarza szczególnie w weekendy, Księżna w kilku wywiadach wspominała, że w weekend zdarza im się leniuchować oraz wspólnie gotować. W wyjazdach do domu na wsi też rodzinie nie towarzyszy służba. Księżna w jednym z wywiadów przyznała, że nie przepada, a w czasie większości wizyt zagranicznych bierze udział w pokazach kulinarnych.
   2. Ta informacja to totalna bzdura. Na zdrowy rozsądek jak mogli podać coś co zatrzymuje miesiączkę, skoro zaburzenia tego procesu mogłoby spowodować niemożność zajścia w ciążę, a przecież takie było podstawowe zadanie księżnej.
   3. Książę w swoich przemówieniach oraz rozmowach z dziennikarzami mówił o Polsce wiele dobrego, szczególnie iż rok ich wizyty był szczególny, gdyż świętowano wtedy 10 rocznicę wejścia Polski do UE oraz wolnych wyborów. Fryderyk podkreślał to w jaki sposób Polska się rozwija.
   A co do kolejnego pytania to nie wiem czy płakała, ale na pewno była wzruszona i wstrząśnięta.
   4. Królowa bardziej konsultuje imiona niż je zatwierdza.

   Usuń
 5. Hej. Jeśli mogę spytać, to na czym polegało to szkolenie wojskowe, przez które przeszła Mary?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W 2009 roku księżna Mary przeszła 3-dniowe podstawowe szkolenie oficerskie. W trakcie treningu Mary nauczyła się posługiwać bronią oraz pierwszej pomocy. Szkolenia, które przeszła w następnych latach dotyczyły zarządzania oraz strategii i umożliwiały jej zdobycie kolejnych stopni wojskowych.

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga