wtorek, 29 września 2020

Spotkanie z ministrem rozwoju + więcej

facebook
14 maja księżna odbyła pierwsze spotkanie po przerwie wymuszonej przez koronowirusa. W pałacu Amalienborg Mary przyjęła ministra rozwoju Rasmusena Prehna. 
"Dzisiaj spotkałam się z ministrem rozwoju Rasmusem Prehnem, gdzie - jak widać z daleka - dyskutowaliśmy zarówno o krótkoterminowych, jak i długoterminowych konsekwencjach kryzysu COVID19 dla codziennego życia dziewcząt i kobiet na całym świecie, m.in. w odniesieniu do edukacji, przemocy, śmiertelności przy porodzie, małżeństw dzieci, niechcianych ciąż.... i można tak dalej wymieniać. Ogólnie zdrowie i prawa reprodukcyjne. Rozmawialiśmy również o naszej powszechnej obawie, co do ryzyka utraty postępu dla dziewcząt i kobiet, jaki dotychczas dokonano. I o tym, jak ważne jest skupienie się na tym, jak pandemia wpływa konkretnie na dziewczęta i kobiety, oraz na tym, jak zapewnić, żeby nasza reakcja na kryzys odzwierciedlała właśnie to."

*****

19 maja opublikowano oświadczenie, iż ze względu na rozprzestrzenianie się koronowirusa/COVID-19 i jego konsekwencje dla społeczeństwa, Royal Run 2020 został odwołany. 

„W ciągu kilku lat Royal Run przekształcił się w dzień świętowania, kolorów, a przede wszystkim w fantastyczną społeczność biegaczy w całym kraju. Tysiące ludzi, zarówno uczestników, jak i widzów - to była prawdziwa impreza. Ale gromadzenie tak wielu ludzi na początku września tego roku nie wydaje się już realistyczne. Royal Run po prostu nie może być prowadzony w duchu, który charakteryzował go - miejsce spotkania dla Duńczyków w różnym wieku, w całym królestwie.
Zamiast tego, wraz z moją rodziną, nie mogę się doczekać Royal Run 2021, gdzie mamy nadzieję, że ponownie będziemy mogli zebrać się na Royal Run, jaki znamy. Do tego czasu mam nadzieję, że wszyscy zachowają radość z biegania i ćwiczeń fizycznych ”⁣ ⁣- napisał książę Fryderyk
Rejestracja z Royal Run 2020 została przeniesiona na następny rok. Royal Run 2021 odbędzie się w tych samych miastach, co edycja 2020. 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga