sobota, 26 września 2020

Wiadomość od księżnej w programie '' Wspólna Piosenka - osobno."

newmyroyals.com
1 maja w trakcie specjalnego programu DR "Wspólna Piosenka - osobno" wyemitowano nagraną przez księżną specjalną wiadomość.
 "Dla niektórych ludzi niepokój i strach przed chorobami i śmiercią stanowi obecnie dużą część ich życia.
Dzieci, młodzież i dorośli są tak zmartwieni, że wpływa to na ich samopoczucie. Niektóre rodziny już wcześniej doświadczyły śmierci i boją się doświadczyć jej ponownie. Martwienie się o bliskich jest rzeczą naturalną, zwłaszcza teraz, kiedy nie można ich zobaczyć osobiście. Zaniepokojenie i smutek są trudne dla nas, ludzi, ale mogą nam pomóc porozmawiać z kimś o rzeczach, które są dla nas trudne. Born, Unge og Sorg [Dzieci, Młodzież i Żal] i Det National Sorgcenter [Narodowe Centrum Bólu] utworzyły infolinię dla wszystkich dotkniętych koronowirusem. Są tam psychologowie gotowi każdego dnia, aby porozmawiać z każdym z Was, który czuje taką potrzebę. Wspólne śpiewanie przez ostatnie tygodnie pomogły nam przetrwać, gdy czekaliśmy na bardziej normalne czasy. To było niesamowite! I to jest doskonały dowód na to, jak ważne są społeczności dla nas ludzi. Także wtedy, gdy sprawy są trudne. Dbajcie o siebie i siebie nawzajem."

Børn, Unge & Sorg oraz Det Nationale Sorgcenter udzielają bezpłatnych porad każdemu kto utracił np. rodzica, rodzeństwo, dziecko małżonka oraz osobom, których bliscy dotknięci są nieuleczalnymi chorobami. Księżna jest patronem obu organizacji.

Poniżej możecie zobaczyć całe nagranie, które zostało nagrane w gabinecie księżnej w Amalienborg.

3 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ Mary pięknie wygląda. Chyba zainspiruje się jej zdjęciami dzieci i też powiesze takie zdjęcie Lili w sypialni :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Utrata kogoś bliskiego jest niewyobrażalnie straszną rzeczą. Myślę, że te bezpłatne porady to bardzo dobry pomysł.

  P.S. Bardzo się cieszę, że wróciłaś na bloga :)

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga