poniedziałek, 28 września 2020

"Wyjście" do teatru Mary i Fryderyka + więcej

newmyroyals.com
9 maja para książęca w mediach społecznościowych udostępnili zdjęcie jak razem oglądają transmisję spektaklu przygotowanego przez Teatr Królewski. Książę i księżna w ten sposób chcieli wesprzeć instytucje kultury tj. teatry, opery, które w czasie lockdownu nie mogły funkcjonować normalnie, a swoją działalność przeniosły do internetu. 
"Inny i trochę bardziej zrelaksowany.. cóż tak... dużo bardziej zrelaksowany sposób chodzenia do teatru. Oczywiście siedzenie w domu na sofie nigdy nie zastąpi wyjścia do teatru. Niemniej to cudowne, że w tym czasie możemy przeżyć teatralne doświadczenia w domu. Wszystkim, którzy tak jak my zaczęli oglądać online kompilację Højskolesangbogen Teatru Królewskiego życzymy dużo przyjemności". 
Højskolesangbogen to śpiewnik utworzony przez Heinricha von Nutzhorna, wydany po raz pierwszy w 1894 r., a w 1922 opublikowano poprawioną wersję. 12 pieśni zostało wybranych jako część Duńskiego Kanonu Kultury.

Swoje zdjęcie sprzed telewizora zestawili ze zdjęciem wykonanym 13 maja 2004 roku, jeszcze przed ślubem pary książęcej, w czasie przedstawienia operowego, gdzie Mary wystąpiła w sukni balowej, a Fryderyk w smokingu.


Na zdjęciu księżna miała espadryle projektu Stelli McCartney.


*****
4 maja minęło 75 lat od wyzwolenia Danii spod okupacji niemieckiej w 1945 roku. Ogłoszenie niemieckiej kapitulacji nastąpiło 4 maja wieczorem i weszło w życie następnego dnia o godzinie 8. Z tej okazji w oknach pałacu Fredensborg oraz Amalienborg, a także wielu duńskich domach zapalono świece. W Kancellihuset obowiązek zapalenia świec przypadł księciu Fryderykowi, a całość na zdjęciu uwieczniła księżna Mary.

2 komentarze:

  1. Dobrze, że księżna Mary i książę Frederik wspierają kulturę. Ciekawe czy dzieci pary książęcej również oglądały z nimi transmisję spektaklu.
    Uwielbiam czerwoną suknie Mary z 2004 roku :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przeczytałan tytuł z wyjściem w cudzysłowie i pomyślałam, że szkoda, że w polskim nie ma dokładnego odpowiednika do angielskiego "engagement" jako tej aktywności royalsów. To tak tylko mi się nasunęło. :)

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga