poniedziałek, 21 października 2013

Program wizyty w AustraliiJak zapewne wiecie okolice Sydney, gdzie będą od czwartku przebywać książę i księżna nawiedziły najgorsze pożary od 40 lat. Mimo to, na razie, nie zakłóciło to planowanej wizyty w Australii. Jak informuje reporter bt.dk Na razie wszystko ma się odbyć zgodnie z planem, a wszystkie nowe informacje dot. pożarów są w okamgnieniu wysyłane do Danii.

Para ma przybyć do Australii już w czwartek z czterodniową wizytą. Dziś pałac ujawnił program tej podróży. Jak już wcześniej pisałam książę i księżna są patronami 40. rocznicy Sydney Opera House i właśnie tego głównie dotyczy Ich wizyta.

Tak więc w czwartek o 10.00 Mary i Frederik rozpoczną pierwsze zobowiązania związane z rocznicą - odwiedzą Operę i za pozują do kilku zdjęć.

Eastern taras, Government House. Foto © Patrick Bingham-Hall.
Government House
Sześć godzin późnej zostaną kurtuazyjnie powitani przez gubernatora Nowej Południowej Walii w Government House. Jak się dowiedziałam Government House przynależy do "Sydney Living Museums", która reprezentuje 12  najbardziej znanych muzeów i zabytków z Nowej Południowej Walii.

MADE holding image

Następnego dnia o godzinie 10 para oficjalnie zainauguruje projekt wymiany duńskich i australijskich architektów, inżynierów i studentów wzornictwa. Projekt nosi nazwę "Made by Opera", na zdjęciu powyżej widzimy logo tego przedsięwzięcia. Będzie to także okazja do wygłoszenia przemówienia przez księcia Frederika, w który ma wspomnieć o Playhouse Theatre w Opera House. Oprócz tego para otworzy także projekt "Architecture makes the City", gdzie duńscy i australijscy architekci omówili m.in. obecną rolę w miastach architektury i design'u.

O 11.30 Mary otworzy pierwszy sklep Ole Lynggaard Copenhagen Flagship w Sydney. Następnie już razem książę i księżna będą uczestniczyli w konkursie czytelniczym przeznaczonym dla dzieci wieku w wieku szkolnym w stanie Tasmania. Konkurs ten ma zachęcić młode pokolenie do czytania książek. Wieczorem o 18.30 Mary i Frederik obejrzą wystawę "Danish Design at the House" w holu Opery. Stworzyli ją przedstawiciele 25 duńskich firm projektowych, których wzory zawarte są w wystawie.

Mary podczas wizyty związanej z patronatem nad Twin Registry 15 stycznia tego roku
W sobotę o 11.30 para odwiedzi The Twin Registry w Sydney Children's Hospital. Podczas tej wizyty książę i księżna będą mogli dowiedzieć się więcej o obecnie prowadzonych badaniach i spotkają się obecnie zarejestrowanymi bliźniakami. Mary jest patronką duńskiej i australijskiej rejestracji bliźniąt. O Twin Registry możecie przeczytać więcej tutaj.

O 13.15 księżna Mary przybędzie na inaugurację projektu eSmart Digital License, stworzonego przez fundację "The Alannah & Madeline Foundation". Fundacja ma za zadanie zwiększenie bezpieczeństwa w internecie. Księżna (prawdopodobnie) wygłosi podczas spotkania przemówienie dot. inicjatyw mających na celu zmniejszenie przemocy w szkołach.

wnętrze Sydney Opera House

Wreszcie w niedzielę o godzinie 17.30 odbędzie się koncert galowy i oficjalne obchody czterdziestolecia Sydney Opera House. W Operze znajdzie się około 4000 zaproszonych, który obejrzą specjalnie przygotowane występy rodzimych artystów, jak muzyków światowej sławy. Z tej okazji księżna Mary wygłosi także przemównie.

W poniedziałek o 11.00 para będzie obecna na ceremonii Export Association, wręczenia medali i dyplomów księcia Henrika. O 11.45 zjedzą biznesowy lunch. O 20.00 książę i księżna wręczą nagrody w czterech kategoriach oczywiście w Operze. O 21.40 zostanie wykonana oficjalna sesja zdjęciowa ze zdobywcami nagród. Następnie Frederik i Mary wrócą do Danii.

Nieoficjalnie mówi się, że książę i księżna są już w Australii lub spędzą w niej kilka dni po zakończeniu oficjalnej wizyty i spotkają się z rodziną Mary.

***

Małe zmiany na blogu:

Proszę aby od dziś informować mnie o nowych notkach tutaj, będzie mi łatwiej komentować na bieżąco, bo przyznam szczerzę, że zobaczę "o nowa notka", stwierdzam, że zaraz zajrzę, ale o tym zapominam. to powinno uprawnić moje komentowanie.  

8 komentarzy:

 1. Już nie mogę się doczekać tej wizyty !!!!! Kocham gdy Mary i Frederik mają razem wyjścia, są taka piękną parą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Program wygląda bardzo ciekawie, ciekawe jakie stroje wybierze Mary i co założy w niedzielę na galę :)
  Anonimowy21 października 2013 18:29 Masz rację Mary i Frederik tworzą piękną parę i są tacy naturalni.

  Pozdrawiam ;*

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mogę się doczekać wizyty! Szczególnie, że łączy się z takimi wydarzeniami. Ciekawie, jak pokaże się Mary :)
  http://sam-barks.blog.pl/ zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Haha, z oficjalnych stron i zagranicznych portali ;)

   Usuń
 5. Co to za sklep, który ma otworzyć Mary?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To sklep z biżuterią, tutaj masz ich stron internetową. http://www.olelynggaard.com/ Lynggaard zaprojektował tiarę którą Mary nosiła m.in. na ślubie w Szwecji w tym roku,

   http://lh5.ggpht.com/-JJnj_755hSg/UbNH1owvF5I/AAAAAAAAhkU/oMB5SX2D5sw/s1600-h/image%25255B47%25255D.png

   córka Olle Lynggard jest projektantką zaprojektowała sukienkę Mary na koronacje w Holandii

   http://lh4.ggpht.com/-Dyyhtt9u8ZM/UYEcYZyZXZI/AAAAAAAAgZI/i19Zowj7ulE/s1600-h/Princess%25252BMary%25252BWillem%25252BAlexander%25252BSucceeds%25252BQueen%25252BEo46N_Wnq7Fx%25255B4%25255D.jpg

   Tutaj jest link do strony ze zdjęciami jak tworzyła suknię

   http://www.olelynggaard.com/en/the-company/show-behind-the-scenes/

   Usuń
  2. Dziękuję ;)

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga