piątek, 8 sierpnia 2014

Wizyta na Grenlandii - dzień 8


Dzisiaj, podczas powitania pojawiła się cała rodzina książęca, ponownie w strojach narodowych.
Dzisiaj kolejny raz dało się usłyszeć, że Frederik i Mary nazywają dwójkę swoich mniejszych dzieci Grenlandzkimi imionami Minik (Vincent) i Ivalo (Josephine).Minik i Ivalo uczestniczyli jedynie w powitaniu, zaraz po zakończeniu części oficjalnej wróciły na pokład Dannebrog.


Po powitaniu para książęca, wraz ze starszymi dziećmi udała się do Council Chambers oraz pieszo udała się do Parlamentu, gdzie spotkała się m.in. z Lars'em Emil'em Johansen'em. Poniżej, rodzina ogląda popiersie zmarłego kilka lat temu Jonathan'a Motzfeldt'a przyjaciela Frederika, a zarazem premiera Grenlandii w latach 1979–1991 oraz 1997–2002.Niedługo późnej spotkali się z przedstawicielami Naalakkersuisut  (Regionalnego Rządu) oraz odwiedzili Grenlandzki Instytut Zasobów Naturalnych, gdzie zjedli lunch.Nie zabrakło także wizyty w miejscowym Centrum Wolontariatu współpracującym z fundacją księżnej. Gdzie Mary rozmawiała o projekcie zapobiegającym zastraszaniu w szkole. Po tym para książęca rozdzieliła się, Frederik odwiedził Arctic Winter Games i spotkała się z reżyserem Maliiną Abelsen. Mary w tym czasie spotkała się z rzeczniczką praw dzieci Aają Chemnitz Larsen w Instytucie Praw Dziecka.Następnie udali się na kaffemik do domu kultury Katuaq, na to spotkanie przygotowano specjalnie część artystyczną, mały koncert, wystawę eksponatów sztuki, książek dla dzieci i innych najróżniejszych grenlandzkich projektów.Po tym Mary i Frederik oraz Isabella i Christian udali się do Arctic Command, gdzie książę w prezencie otrzymał sanie Sirius, ciekawe gdzie je postawią :)Na koniec dołączyli do Nich Vincent i Josephine, aby wziąć udział w małym przyjęciu Funduszu Minika i Ivalo.Ostatni dzień wizyty na Grenlandii zakończyli bankietem na pokładzie Dannebrog. Czas na powrót do domu :)

sermitsiaq.ag, kongehuset.dk, bt.dk

5 komentarzy:

 1. świetna notka z podróży rodziny rodziny książęcej na Grenlandię :) swoją drogą to im zazdroszczę :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Wonderful. thanks the children are adorable. The love you can see so much with parents and children.

  OdpowiedzUsuń
 3. I will be going through withdrawals after having had the pleasure of being able to view the DRF's very successfull tour/vacation in Greenland for 8 consecutive days. Wow, such a beautiful family and what a task it must have been for all involved. I am glad that we were able to see a rare look into the CP and Princess interaction with thier children and more importantly the children interacting with the Greenlandic people and a beautiful sight it was!!! Thank you for this excellent blog.

  OdpowiedzUsuń
 4. te małe blizniaki są słodkie

  OdpowiedzUsuń
 5. Mary jakoś nie wygląda za zachwyconą tymi saniami.;)

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga