czwartek, 21 sierpnia 2014

Bankiet pożegnalny w Christiansborg


Wczoraj, księżna Mary, książę Frederik, książę Joachim i księżna Marie oraz hrabina Alexandra i książę Felix pojawili się na bankiecie w Christiansborg. Było to spotkanie pożegnalne dla Ove Ullerup, który był Lordem Chamberlain oraz Chamberlain królowej od 2003 roku. Pan Ullerup kończy swoja pracę na dworze 1 września. Na bankiet przybyło wiele znanych osobistości. 


Zaskoczyła mnie obecność hrabiny, jednak jak widać próbuje ratować swój wizerunek, jako żona Joachima była bardzo popularna i po rozwodzie z Nim nadal patronowała wielu organizacjom, jednak z czasem przestała Je odwiedzać, a fundacje i inne placówki zaczęły rezygnować z Jej patronatów. Nic dziwnego skoro przez cztery lata nie znalazła chwili na odwiedzenie patronowanej organizacji. 


Pary książęce podczas bankietu spotkały wielu znajomych. Wśród zaproszonych znaleźli się Cecilie Stenspil, Troels Lyby, Margrethe Vestager, Martin Lidegaard, Lars Løkke Rasmussen, Anders Agger, Steffen Kretz, Hanne-Vibeke Holst, Thomas Kluge i wielu innych Duńczyków. 


Mary wyglądała pięknie nie sądzicie ? 

http://www.bt.dk/

17 komentarzy:

 1. Jedna uwaga: nie poRZegnalne, tylko poŻegnalne :) Mary ma śliczną bluzkę :)

  myheart-mymusic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam wrażenie, że Alexandra chce tylko żyć w luksusie. Zdaje się, że nie robi praktycznie nic...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może Joachim ją do tego przyzwyczaił? Nie chcę w żaden sposób jej tłumaczyć, ale...
   Mary prześlicznie, choć Frederik wcale jej nie ustępował.;)

   Usuń
  2. Bardzo możliwe, ale gdyby coś robiła, to też byłaby bardziej lubiana przez społeczeństwo. Gdybym ja siedziała w domu i nie pracowała, to bym oszalała. Nawet jeśli byłby to pałac.

   Usuń
  3. Prawda jest taka, że Marie też głównie siedzi w domu, bo jakoś jej nie widać.

   Usuń
  4. Marie ma dużo wyjść, jednak nie są one nagłaśniane i większe strony na które wszyscy zaglądamy np. myroyals czy inne blogi, po prostu nie publikują zdjęć. Radze śledzić bloga http://joachimetmarie.centerblog.net/ wtedy przekonacie się, że Marie ma masę wyjść i angażuje się w wiele ważnych spraw. Jednak w związku z tym nie robi takiej szopki i bardzo dobrze, ponieważ nie jest żoną Następcy Tronu :)

   Usuń
  5. Zapomniałam dopisać, że dzieci Mary i Freda są już starsze, ok bliźniaki są małe ale chodzą do przedszkola. Marie ma dwoje malutkich dzieci, wiec to też jest różnica. Po prostu Marie może i ma mniej wyjść niż Mary, ale gdyby miała to też wszyscy by dulczeli, że się pcha na pierwsze miejsce. Robi podobnie jak Mary i angażuje się w sprawy, które ją interesują i, które są dla Niej ważne. Bądźmy szerzy bezsensowne jest odbywanie pięciu wyjść w tygodniu, nie wiem np. otwarcie sklepu, czy inne mniej ważne spotkania, które tylko nadszarpują budżet, lepiej mieć jedno ale "ważne" wyjście, typu konferencja, wizyta w hospicjum.

   Usuń
  6. What do you mean Marie has two tiny children the first child is two years older than the twins and the other f younger only one younger and both go to klindergarten also., so this is the same I see. This is a lovely blog about Mary and now you direct us to a blog about others that is not nice at all .
   Are you always so defensive of Marie?

   Usuń
  7. No, but i'm angry always, when i read that Marie doing nothing, becouse it's not true. How I remember Izabella made ​​a little blog about Marie that everyone can saw that she does something. I don't have a time to writing like she, which is why I gave this link, to grat blog about Marie. The author of the blog doesn't like Mary and Frederik, but only there you can see photos from all supported events Marie. I want everyone to see that she too is involved, not so much as Mary, but she is not Crown Princess and that we need to keep in mind. If she would have the same events, everyone would think that she wants to get attention and be in the center. I do not understand why everyone come up to her so pessimistic and are ill-disposed.

   Usuń
  8. Anonimowy22 sierpnia 2014 22:22 bardzo się cieszę, że Marlena podała ten link, będziemy mogły osądzić, ile Marie ma wyjść, nie rozumiem Twojego dziwnego zdenerwowania, Marlena ma rację, ja też bym na jej miejscu się denerwowała, czytając, że Marie nic nie robi, bo tak jak ona napisała, to nie prawda, a Marie ma mniej wyjść bo nie jest żoną Następcy Tronu, tak jak Marta zawsze tłumaczy, że księżna Kate ma mało wyjść bo nie jest bezpośrednią następczynią tronu. Trzeba trochę pomyśleć ;) A późnej krytykować, to jest forum i chyba nikt nie ma nic przeciwko, aby Marlena podała link do innego bloga, szczególnie jeśli robi to w dobrym celu. Jest świetną blogerką i nie myślę tylko o blogu o Mary ale także i blogu o Victorii, ma masę obowiązków i robi wszystko by Nas zadowolić i zaspokoić naszą ciekawość i wyprowadzić z błędu.

   Usuń
  9. Nawet nie chodzi o ten blog, ale na royalforums też przecież wstawiają informacje o wyjściach Marie i nie są to jakieś "rewelacje". Ma tych wyjść na prawdę mało, nie wspomnę już o tym, że Alexandra miała sporo więcej patronatów (pomijam kwestię obecnej sytuacji, gdzie zrezygnowano z niej) a żoną Joachima była przez 10 lat. Owszem tam była inna sytuacja, bo nie było jeszcze żony następcy tronu, ale Alexandra potrafiła też jakoś "szybciej" znaleźć swoje zaangażowania.
   Za jedyne ważne u Marie uznaje to z autyzmem, ten patronat nad organizacją pomocową, z którą podróżuje po najbiedniejszych zakątkach świata.
   To, że ma małe dzieci uważam, że nietrafny argument, gdyż Henrik zaraz idzie do szkoły a Athena chodzi o przedszkola i jest tylko rok młodsza od bliźniaków. Mają też 2 opiekunki.
   Teraz ta cała akcja z tym zamkiem też jest niezła. Mieszkali tam tyle lat a teraz nagle przeprowadzka do stolicy, kupno domu itp. - nie specjalnie podoba się to "poddanym", zwłaszcza to co Joachim zrobił z zamkiem.

   Liczę, że nie dadzą Marie patronatu nad CIFF, bo ona nie ma też gustu jak dla mnie i wiecznie chodzi w spodniach w kant.

   Usuń
  10. Zapomniałam o festiwalu w Tonder, na którym się pojawia i znika.

   Usuń
  11. I do not think that Marie does nothing she works well and I was not the one that said that, but to direct us, who like Mary (I also like Marie) to a blog that is full of nasty posts does not make me think that you feel the need to get angry the same when people say the same about Mary. As this is a blog about Mary I thought we could expect a pleasure of seeing Mary. The only reason said about the children was that the original post said that Marie had 2 tiny children and that this was a difference so pointed out that was much the same as both and the twins only have one nanny.

   Usuń
  12. Ależ ja nie mam nic przeciwko temu, by ktoś krytykował Mary, ale liczę, że będzie wtedy potrafił to uzasadnić a nie coś na zasadzie "Mary jest taka i taka, Kate jest lepsza" a takie komentarze bez żadnych uzasadnień się tutaj pojawiają.
   Osobiście Marie nie lubię, nie wzbudza mojej sympatii od samego początku po prostu. A interesuję sie DRK gdzieś od 2003 r. więc jej wtedy jeszcze w rodzinie nie było i mam ogląd na to co robi odkąd w niej jest.

   Usuń
  13. A co opiekunek to dzieci pary książęcej mają dwie nianie, które mogliśmy zobaczyć podczas wyprawy na Grenlandię. Dzieci jest czwórka a więc nianie są dwie.
   Natomiast Marie ma dwójkę i nianie są też dwie. Nie doliczałabym Nikolai i Felixa, bo oni nie mieszkają z ojcem i Marie i są już w takim wieku, że niani nie potrzebują.

   Usuń
 3. Mary pięknie, Fred też :)
  Ania

  OdpowiedzUsuń
 4. Mary jak zwykle cudowna.świetna notka.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga