niedziela, 28 lutego 2016

Program wizyty w Arabii Saudyjskiej i Katarze


Dziś para książęca rozpoczyna swoją oficjalna wizytę w Arabii Saudyjskiej i Katarze. Zanim rozpocznie się podróż zapoznajcie się z jej programem. A już wieczorem zapraszam na post z pierwszego dnia.

Arabia Saudyjska 


Dzień pierwszy (niedziela, 28.02) 

Spotkanie z saudyjską rodziną królewską.


Dzień drugi (poniedziałek, 29.02)

10:15 -otwarcie kampanii promocyjnej biznes
Para książęca weźmie udział w ceremonii otwarcia kampanii promocyjnej business, gdzie oprócz księcia i księżnej będzie ok 300 osób, w tym delegacja duńskich przedsiębiorców i saudyjskich firm. Książe Fryderyk wygłosi przemówienie i będzie przewodniczył rozmowom. Po oficjalnym otwarciu Mary i Fryderyk obejrzą stanowiska duńskich firm na targach biznesowych.12:30 - seminarium WAX. 
Para książęca weźmie udział w seminarium, aby poszerzyć wiedzę na temat kompetencji i rozwiązań duńskich w dziedzinie ochrony wód. WAX (Water Alliance Exchange) jest wspólną inicjatywą duńskich firm w Arabii Saudyjskiej.
12:45 - wizyta w Arla.   
Mary i Fryderyk odwiedzą Arla z okazji otwarcia nowego magazynu firmy. Na targach biznesowych książęca para otworzy miniaturową wersję magazynu, gdzie będzie eksponowane wiele produktów regionalnych Arla.13:30-lunch biznesowy
Książę i księżna będą uczestniczyć w lunchu, który pomoże tworzyć relacje miedzy duńskimi firmami i ich arabskimi partnerami biznesowymi. Podczas lunchu książę wręczy medal honorowy JKW księcia Henryka osobom i firmom, które poczyniły znaczne wysiłki w promowaniu duńskich produktów za granicą.
20:55 - bankiet
Książęca para weźmie udział w obiedzie, który oznacza zakończenie dnia. Weźmie w nim udział również ambasador Ole Frijs-Madsen i minister zdrowia Sophie Løhde.
Program JKW księżnej
15:30 - spotkanie z saudyjskimi businesswomen
Księżna i minister zdrowia spotkają sie z przedstawicielkami saudyjskiego biznesu.


Dzień trzeci (wtorek, 1 marca)

 9:45 - wizyta w dzielnicy finansowej króla Abdullaha
Para książęca odwiedzi dzielnicę finansową króla Abdullaha, która jest nową dzielnicą gospodarczą w Rijadzie, którą zaprojektowała firma Henning Larsen Architects. Książe i księżna odbędą wycieczkę po placu budowy.  Minister zdrowia i minister biznesu i wzrostu będą towarzyszyć księciu i księżnej.
12:30 - lunch
Mary i Fryderyk wezmą udział w lunchu biznesowym w Riyadh Chamber of Commerce & Industry.
14:00 - otwarcie imprezy Mercantec
Para książęca wraz z ministrem zdrowia i ministrem biznesu wezmą udział w otwarciu imprezy przygotowanej przez duńską instytucją Mercantec, która poświęcona jet oferowanym programom kształcenia zawodowego. Celem imprezy jest stworzenie relacji i wymiany doświadczeń, tak aby w dłuższej perspektywie, programy kształcenia zawodowego mogły być ustalone w Arabii Saudyjskiej.
14:35 - wizyta w szpitalu specjalistycznym i centrum badań im króla Faisala
Książę i księżna wraz z ministrem zdrowia odwiedzą specjalistyczny szpital i centrum badawcze im króla Faisala, który jest jednym z wiodących szpitali w Arabii Saudyjskiej w dziedzinie badań naukowych.
20:00 - pożegnalne przyjęcie
Mary i Fryderyk wezmą udział w pożegnalnym przyjęciu w rezydencji duńskiego ambasadora. W czasie spotkania tematem rozmów będzie duńskie wzornictwo.

Program JKW księcia
11:00 - wizyta w centrum nauki i technologi im Króla Abdullaha
 Książę i minister biznesu odwiedzą Centrum Nauki i Technologii im króla Abdullaha, które jest niezależną organizacją naukową. W czasie wizyty książę zapozna się z wyzwaniami Arabii Saudyjskiej w sektorze energetycznym i ochronie środowiska.

Program JKW księżnej
11:30 - wizyta na placu zabaw i centrum fitness
Księżna i minister zdrowia odwiedzą plac zabaw i centrum fitness należący do duńskiej firmy Kompan. Podczas wizyty zostaną zaprezentowane księżnej różne instalacje i aktywności.
15:15 - wizyta w fundacji Króla Khalida
Księżna i minister zdrowia odwiedzą fundację króla Khalida, która  jest organizacja charytatywną prowadzoną przez księżniczkę Banderi bint Abdulrahman AlFaisal. Praca organizacji koncentruje się w szczególności na temacie przemocy wobec kobiet i dzieci, a także zwalczaniu ubóstwa.

Katar

Dzień czwarty (środa, 02.03)

14:00 - wizyta w Maersk Oil
Para książęca odwiedzi siedzibę Maersk Oil w Katarze i obejrzy prezentację o historii firmy i jej obecnej roli. Książę i księżna odwiedzą biuro i miejsce, z którego wszystkie operacje morskie są prowadzone.
15:30 - wizyta w akademii Aspire 
Mary i Fryderyk odwiedzą akademię Aspire, która powstała w 2004r. i jest obecnie jedną z wiodących na świecie uczelni sportowych dla dzieci i młodzieży. Podczas wizyty para książęca zapozna sie z praca akademii i zobaczy niektóre z jej obiektów m.in. stadion olimpijski, piłkarski i pływalnię. Następnie książę i księżna obejrzą prezentacje przygotowaną przez byłego duńskiego reprezentanta w piłkę nożną Ebbe Sanda. 
19:35 - wizyta w muzeum Doha 
Książę i księżna odwiedzą Muzeum sztuki Islamskie w Doha, które zostało otwarte w 2008r. i jest jedynym tego rodzaju muzeum w rejonie zatoki Perskiej. Podczas wizyty para książęca obejrzy kolekcje sztuki pochodzącej z VII do XIX wieku.
20:00 - kolacja
Para książęca będzie uczestniczyć w kolacji biznesowej dla duńskich firm w Katarze i lokalnych przedsiębiorców. Podczas kolacji książę wręczy Medal honorowy JKW księcia Henryka i dyplom Export Association.Dzień piaty (czwartek, 03.03)

10:30 - spotkanie z emirem Kataru
Para książęca weźmie udział w spotkaniu z emirem kataru H.H. Sheikh Tamim bin Hamad al-Thani.

Program JKW księcia
8:30 - wizyta w fabryce Oryx GTL
Książę odwiedzi obszar portowy Ras Laffan. Podczas wizyty Fryderyk odwiedzi siedzibę firmy Oryx GTL, gdzie zapozna się z informacjami nt współpracy między Oryx i Haldor Torpsøe.

Program JKW księżnej 
8:20 - wizyta w fundacji Kataru
Księżna odwiedzi Fundację Kataru, która działa na rzecz edukacji, nauki i rozwoju społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem, między innymi edukację dziewcząt. Fundacja pomogła również wielu zagranicznym uniwersytetom zaistnieć w Katarze, a przez to, podniosła poziom wykształcenia w regionie.
9:30 - wizyta w akademii Kataru
Mary odwiedzi lokalną szkołę Kataru, który jest częścią Akademii Kataru, który składa się z pięciu szkół. Szkoły oferują kształcenie na wszystkich poziomach klasy dla uczniów w wieku od 3 do 19 lat.
 ****
Pierwsze zdjęcie z Arabii Saudyjskiej

 

5 komentarzy:

 1. Czy czas w Arabii Saudyjskiej i Katarze jest taki sam jak w Polsce? jeśli nie, to podajesz godziny spotkań wg czasu polskiego czy lokalnego?
  Jestem bardzo ciekawa stylizacji Mary, choć patrząc na pierwsze zdjęcie z dzisiejszego dnia, nie jestem przekonana do jej stylizacji. Ale może to kwestia ujęcia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież musiała się dostosować to tamtejszej kultury ubioru to odziana od stóp do głów.

   Usuń
 2. Różnica między czasem lokalnym a polskim to +3. Godziny spotkań są podane według czasu lokalnego

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa jestem, co w Arabii Saudyjskiej znaczy być kobietą biznesu. I ile takich kobiet jest.

  OdpowiedzUsuń
 4. a pana w okularach nikt protokołu nie nauczył??

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga