poniedziałek, 29 lutego 2016

Wizyta w Arabii Saudyjskiej - dzień pierwszy

Po przylocie do Arabii Saudyjskiej książę i księżna zostali przyjęci w pałacu królewskim w Rijadzie przez króla Salmana.

Niestety z tego spotkanie jest niewiele zdjęć, lecz możemy dostrzec, że księżna założyła płaszcz, który miała na sobie w zeszłym roku w czasie wizyty w Arena School w Greve.

Po krótkiej chwili odpoczynku i zmianie stroju para książęca udali się na wycieczkę po Rijadzie. Zwiedzili oni Ad’Diriyah, historyczne miasto wpisane w 2010r na listę światowego dziedzictwa UNESCO.Strój księżnej może wydawać nam sie co najmniej dziwny, jednak musimy pamiętać, że w Arabii panują bardzo rygorystyczne zasady m.in kobiety nie mogą samodzielnie prowadzić aut.

 Książę w czasie zwiedzania skusił się na jedną z miejscowych potraw.Następnie Mary i Fryderyk zjedli lunch w towarzystwie króla i saudyjskiej rodziny królewskiej.

 W tym linku możecie obejrzeć filmik z powitania. Zwróćcie uwagę, iż nie wszyscy mężczyźni podali ręke księżnej.
Po posiłku para książęca miała chwilę odpoczynku. Wieczorem książę udał się na kolację do duńskiej ambasady. Natomiast księżna spotkała się z siostrami króla Salmana, Latifą i Al Jawharą,

Mary i Fryderykowi w podróży towarzyszyć będzie ich chamberlain - Christian Schonau, asystent księcia - Morten Hansen oraz lady-in-waiting księżnej - Pii Christine Hansen.

Księżna na lunchu zaprezentowała sie w płaszczu, która miała na sobie m.in pierwszego dnia w czasie wizyty w Kanadzie.

PS zapraszam do zaktualizowanej czwartkowej notki

1 komentarz:

  1. Jaka piękna Mary na ostatnim zdjęciu 😊 już zaglądam do aktualizacji

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga