niedziela, 1 maja 2016

Mary na spotkaniu z dyrektor WHO + więcej

19 kwietnia księżna Mary spotkała się z dyrektor regionalną WHO, dr Zsuzsanna Jakab.
Panie na spotkaniu omówiły bieżącą działalność WHO.
Dr Jakab poinformowała księżną o osiągnięciach w Regionie Europejskim WHO, włącznie z przerwaniem transmisji rodzimej malarii w ubiegłym roku i postęp w eliminacji odry i różyczki.  
Omówiły także tematy, które będą poruszane na zbliżającym się posiedzeniu Komitetu Regionalnego WHO, a będzie to m.in zdrowie seksualne i reprodukcyjne kobiet.
zostały również przedstawione plany wizyt, które jako patron WHO odbędzie księżna, aby podnosić świadomość na temat zdrowia kobiet, dzieci i młodzieży, z także znaczenia immunizacji.
Księżna oraz Dr Jakabe wydały wspólne oświadczenie w związku z nadchodzącym Europejskim Tygodniem Szczepień. O to jego fragment:
"Zapewnienie zdrowia i dobrego samopoczucia w każdym wieku jest jednym z 17 celów rozwoju zrównoważonego przyjętych przez światowych liderów w 2015r. W kształtowaniu tego celu  globalna społeczność uznała, że rutynowe szczepienia są konieczne do utrzymania dobrego zdrowia przez całe życie i że równy dostęp do programów szczepień zależy od współpracy tak, aby przezwyciężać bariery i upewnić się, że nikt nie zostanie pominięty.
Europejski Tydzień Szczepień wyznacza czas do świętowania i refleksji na temat sukcesu szczepień i rozważenia pozostałych wyzwań. 53 kraje uczestniczące w kampanii stanowią silną i ugruntowaną platformę dla regionu potrzebną do podnoszenia świadomości, że szczepionki są bezpieczne, skuteczne i konieczne dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia."

Na spotkanie założyła żakiet od  Sand i bluzke od Prady.
Księżna Mary jest patronem WHO od 2005 roku.

*****
Wczoraj Mary jak i wszyscy zaproszeniu goście otrzymała pamiątkowy medal z okazji 70 urodzin króla Carla XVI Gustawa.


*****
Coroczne biegi dla dzieci zorganizowane przez fundację księżnej w ramach akcji przeciw mobbingowi odbędą się w Aarhus 4 czerwca i 18 czerwca w Kopenhadze. Bardzo podobna jest obecność Mary na biegu w Kopenhadze, gdzie księżna jest prawie co roku i osobiście wręcza dzieciom medale. 
 *****
Kilka dni temu ojciec księżnej, John Donaldson i siostra Jane uczestniczyli we wręczeniu stypendium im. Księżnej Mary.
*****
Wykonano zdjęcia Mary i Fryderykowi, gdy dziś rano opuszczali pokład statku Dannebrog. Najprawdopodobniej Mary i Fryderyk udali się na lotnisko Arlanda, skąd polecieli do Danii.

1 komentarz:

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga