sobota, 28 maja 2016

Rozszerzenie działalności Fundacji Mary + więcej

24 maja księżna Mary odwiedziła jedno z przedszkoli w Kopenhadze, gdzie zainaugurowała nowy projekt Fundacji Mary. Projekt "Fri for Mobberi" (Wolni od mobbingu) od kilku lat działa już w szkołach podstawowych i na kolejnych etapach edukacji, teraz został rozszerzony o żłobki i przedszkola. Program będzie realizowany w 50% wszystkich duńskich przedszkoli.
W rozmowie z prasą Mary przyznała, że dzieci ją urzekły. "Były takie słodkie".
  Mary założyła marynarkę od Alexandra McQueena, spodnie od Heartmade i koturny od LK Bennett.

*****
23 maja książę Christian w towarzystwie taty, księcia Fryderyka, oficjalnie otworzył nowy port Skovshoved.
Christian jest coraz większy przystojniakiem ;) Cieszę się, że rodzice powoli wciągają go w królewskie obowiązki. 

 *****
21 maja książę Christian wraz z tatą po raz pierwszy wziął udział w wyścigach żeglarskich w porcie w Dragor, niedaleko Kopenhagi. Rywalizacji z łodzi przyglądała się księżna Mary wraz z Isabellą i bliźniętami.
 
*****
20 maja książę Fryderyk przyjechał do Stærekassen w Kopenhadze wraz z dwójka swoich najstarszych dzieci przybył na odsłonięcie rzeźby stworzonej przez księcia Henrika . W ceremonii wzięła udział większość rodziny, jednak nie było na niej księżnej Mary. Jednak jest to zrozumiałe ze względu na udział w ciągu tygodnia w ponad 30 wydarzeniach w związku z Women Deliver.

*****
12 maja książęca para była gospodarzami przyjęcia dla właścicieli galerii sztuki nowoczesnej Art Basel. Przed kolacją goście w towarzystwie księcia Fryderyka mieli możliwość zwiedzenia pałacu Amalienborg, który kilka lat temu został odnowiony w współpracy z kilkoma artystami.
 Na to przyjęcie księżna wybrała sukienkę od Prady i szpilki Gianvito Rossi.

*****
W maju sfotografowano Mary na rowerze, gdy odbierała bliźnięta z przedszkola.Kolejne zdjęcie udostępniła Dunka, która pracuje w pobliżu pałacu Amalienborg. Widuje ona księcia albo księżną prawie codziennie. Według niej są oni bardzo serdeczni i życzliwi, bardzo często też witają się z osobami, które mijają.

.
3 komentarze:

  1. Uwielbiam ich, zaraz po Victorii i Danielu, są tacy normalni... 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Duńczycy to mają dobrze. Jadą sobie do pracy albo odwożą dzieci do szkoły i spotykają Mary albo Frederika, którzy się z nimi witają.

    OdpowiedzUsuń
  3. Podziwiam Mary!! Wykonuje wspaniałą pracę. Duńczycy powinni być z niej dumni ;)

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga