piątek, 27 maja 2016

Women Deliver - kolejne wydarzenia

Zapraszam Was do notki, w której podsumuję wyjścia Mary związane z konferencją Women Deliver. Zajrzyjcie również do zaktualizowanego wpisu z pierwszego dnia konferencji.

17 maja rano Mary uczestniczyła w porannym spotkaniu  A Girl’s and Women’s Lens. Później księżna wzięła udział w dyskusji „zdrowe kobiety, zdrowa gospodarka”. Natomiast na panelu dyskusyjnym „Empower Women” Mary wygłosiła przemówienie, a także obejrzała wystawę fotograficzną, której tematem były warunki pracy kobiet w krajach rozwijających się.

Następnie księżna otworzyła wystawę #childmothers. Wystawa koncentruje się na kobietach, które zostały matkami przed 15-stymi urodzinami. Fotograf Pieter ten Hoopen i dziennikarka Sofia Klemming Nordenskiöld spotkali się z małoletnimi matkami  w pięciu krajach: Bangladeszu, Zambii, Haiti, Jordanii i Burkina Faso.Wieczorem Mary uczestniczyła w przyjęciu przygotowanym przez ICRW. Międzynarodowe Centrum Badań nad Kobietami (ICRW) to międzynarodowy instytut badawczy, który działa w celu zmniejszenia nierówności płci. Następnie księżna zjadła kolację z dyrektorami UN Foundation.

Na te wydarzenia księżna wybrała spodnie od Heartmade, bluzkę od Scanlan Theodore, szpilki Gianvito Rossi i torbę od Prady.
 Wieczorem Mary wybrała sukienkę od Heartmade

18 maja księżna uczestniczyła w spotkaniu Amplify Change. Organizacja ta działa na rzecz praw seksualnych kobiet i mężczyzn.
 Następnie do księżnej dołączył książę Fryderyk, który jako członek MKOI, wygłosił przemówienie na temat kobiet w sporcie. 
 

Później para książęca podpisała się na Ścianie Dobra.


Kolejnym punktem było spotkanie księżnej z młodymi liderami, którzy dzięki wsparciu Fundacji Mary mogli przybyć na konferencję.


Następnie księżna przysłuchiwała się dyskusji "Chcesz zakończyć ubóstwo? Zainwestuj w kobiety". W panelu wzięła udział również królowa Maxima.

Na koniec Mary wzięła udział w spotkaniu przygotowanym przez Powerful Women, a także wieczorem kulturowym.
Mary zaprezentowała się w spódnicy Joseph, szpilkach Gianvito Rossi i torebce od Prady.

W czwartek Mary przybyła na ceremonię zamknięcia konferencji zorganizowaną pod hasłem: "Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć" oraz obejrzała specjalnie przygotowaną wystawę fotograficzną.

 
 Tak oto dobiegła końca długo wyczekiwana konferencja. Był to na pewno okres wytężonej pracy dla księżnej, która w ciągu tych kilku dni uczestniczyła w kilkunastu wydarzeniach i wygłosiła kilka przemówień.

Ps a już jutro wpis z ostatnimi wydarzeniami4 komentarze:

 1. Podziwiam jej wkład w poprawę losu kobiet.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy mary sama pisze swoje przemówienia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Większość swoich wystąpień pisze sama, przy części pomaga jej lady-in-waiting

   Usuń
 3. Nie ma to jak selfie z księżną ;)
  Podoba mi się bluzka Mary z 17 maja i komplet z następnego dnia. Mary zawsze świetnie się w nim prezentuje. Ostatnia stylizacja też świetna, sukienka prosta, ale elegancka.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga