wtorek, 23 sierpnia 2016

Chrześniaki księżnej


Księżna Mary jest matką chrzestną piątki dzieci.Możliwe jest, że jest ich więcej niestety nie ma informacji czy któreś z rodzeństwa poprosiło Mary o zostanie chrzestną.
 Po raz pierwszy dostąpiła tego zaszczytu 9 grudnia 2006. Tego dnia Mary trzymała do chrztu Holgera Reedtza-Thotta, drugie dziecko barona Otto Reedtza-Thotta i Helle Zøfting. Ceremonia miała miejsce katedrze pałacu Gavnø w Naestved. Po uroczystości rodzice dziecka zaprosili gości na lunch w pałacu. 

 
Kolejnym chrześniakiem księżnej została Josephine Margaretha Victoria Fleming. Jest on drugim dzieckiem Caroline (duńskiej arystokratki i przyjaciółki księżnej) i Rory'ego Davida Fleminga (brytyjskiego multimilionera). Ma starszego brata Alexandra. Chrzest odbył się 16 czerwca 2007 roku w Valdemar's Castle w Tåsinge.

26 lipca 2009 roku w kościele Møgeltønder został ochrzczony książę Henrik Carl Joachim Alain. Jest on trzecim synem księcia Joachima i pierwszym z małżeństwa z Marie Cavallier. jego rodzicami chrzestnymi zostali księżna Mary, Charles Cavallier i Benjamin Grandet (braci księżnej Marie), Britt Davidsen Siesbye i Christian Scherfig.
27 grudnia 2010 roku w prywatnej ceremonii został ochrzczony Konstantin Gustav Heinrich Richard Johannsmann, syn księżniczki Nathalie of Sayn-Wittgenstein-Berleburg i jej męża Alexandra Johannsmana.
Chrztu udzieliła Pastor Claudia Latzel-Binder. Chrzestnymi oprócz księżnej Mary (która była wtedy w zaawansowanej ciąży z bliźniętami) zostali książę Gustav (starszy brat księżnej Nathalie) i Ann-Kathrin Johannsmann.  Niestety nie udało mi się znaleźć fotografii z tej uroczystości.
 Księżniczka Estelle córka księżniczki Victorii i księcia Daniela została ochrzczona 24 maja 2012 roku w kaplicy Pałacu Królewskiego. Jej rodzicami chrzestnymi zostali książę Carl Philip, Anna Westling, księżna Mary z Danii, po której księżniczka otrzymała jedno z imion, książę Haakon z Norwegii oraz król Willem Alexander z Holandii.


Księżna swojej roli jako chrzestnej nie ogranicza tylko do uczestnictwa w chrzcie. Mary odwiedza swoich chrześniaków, bierze udział w ich przyjęciach urodzinowych i stara się aktywnie uczestniczyć w ich życiu.

Josephine (po lewej) wraz z Mary i księżniczką Isabellą w domu Caroline Fleming w LondynieA już wieczorem notka z otwarcia przez Mary wystawy obrazów.9 komentarzy:

 1. Świetna notka!
  Ps.: Zapraszam do mnie na bloga: https://owszystkimioniczymbyjustyna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://kobieta.interia.pl/galerie/ksiezna-mary-na-festiwalu-hot-dogow-zdjecie,iId,2131706,iAId,211192

   Usuń
  2. Zarówno Mary jak i Marie w tłumaczeniu na polski to Maria, ale w artykule ewidentnie pomylono księżne, ponieważ to Mary ma na drugie Elizabeth, czyli Elżbieta.

   Usuń
 2. Fajnie, że Mary spotyka się ze swoimi chrześniakami nie tylko od święta, ale że przyjeżdża do nich na urodziny :) Widać, że ma z nimi świetny kontakt, a dzieciaki ją uwielbiają :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To miłe że uczestniczy w ich życiu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pierwszym zdjęciu pod informacją, że Mary aktywnie uczestniczy w życiu swoich chrześniaków jest Josephnie a nie Caroline ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że Mary ma więcej chrześniaków, ma przecież kilkoro rodzeństwa, tylko o tym się zapewne nie dowiemy, jak napisałaś.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mary jest na 99% chrzestną jednej z córek swojej siostry Jane.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga