środa, 17 sierpnia 2016

"Dzieci moga być samotne, nawet jeśli mają wielu przyjaciół" - Mary w walce z samotnością Księżna Mary i Bubber (producent telewizyjny) spotkali się z szóstką dzieci, która walczyła z samotnością. Film ze spotkania został nagrany przez DR w związku z "Ultra Gala 2015". 
"Dzieci mogą być samotne, nawet jeśli mają wielu przyjaciół. A jeśli masz tylko jednego przyjaciela, nie musisz być samotny", mówi księżna, która od czterech lat zajmuje się problemem samotności w ramach swojej pracy w Fundacji Mary.

"Ultra Gala 2015" to pokaz rozrywki dla dzieci, gdzie znane twarze z telewizji DR Ultra m.in Jacob Riising, Sofie Linde i Joakim Ingversen włączają się do walki z samotnością dzieci. Gala jest zwieńczeniem kampanii "Miło być miłym".

Mary w czasie spotkania z dziećmi przyznała, że doświadczyła samotności, gdy 19 lat temu straciła  matkę. Henrietta Clark Donaldson zmarła podczas operacji serca w Hobart w 1997 roku.
 "To było jak zamknięcie w bańce. To było tak, jakby nikt mnie nie rozumiał. Uczucie samotności jest dość silne i trudno z nim żyć", mówi księżna do dzieci, które też w  pewnym momencie swojego wycia doświadczyły samotności.

  
Badania Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego z 2014 wykazały największy odsetek samotnych młodych ludzi od 1988 roku.
"Czułam się samotna w swojej starej szkole, gdzie byłam wykluczona przez grupę. Nie miałam naprawdę kogoś do rozmowy", opowiada Anna-Sophie.
Marcus porównuje samotność do bycia "samym na świecie", podczas gdy Simon opisuje to jako ciężki kamień w żołądku.
Malte doświadczył również fizycznego dyskomfortu, gdy po śmierci mamy rozpoczął nową szkołę."Masz bóle brzucha i myśl: "Czy jest jeszcze ktoś, kto może przyjść i zapytać się czy coś jest nie tak, czy chcę o czymś porozmawiać? Czy dobrze się czujesz? Czy coś cię boli?" Ale nie było nikogo, kto podszedł do mnie pierwszego dnia szkoły", mówi

Szóstka dzieci, którym udało się wyjść z samotności i dziś ma się dobrze ma 3 rady dla innych dzieci, które mają ten sam problem:
1. Powiedz, że nie czujesz się komfortowo i zaufaj komuś
2. Porozmawiaj z kimś innym niż rodzice i przyjaciele o tym, np z członkiem rodziny
3. Podejmij inicjatywę,aby być z innymi.

Tu możecie obejrzeć ten film: link6 komentarzy:

 1. Ciekawa inicjatywa i na pewno bardzo ważna. Podziwiam te dzieci, że teraz potrafiły przed kamerą podzielić się swymi problemami.
  Ps.: Zapraszam do mnie na bloga: https://owszystkimioniczymbyjustyna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny pomysł. Tylko się cieszyć, że Mary angażuje się czynnie w takie sprawy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczna sprawa:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się, że Mary działa poruszając takie sprawy. Samotność jest straszna- wiem o czym ówią te dzieciaki:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podziwiam Mary za jej zaangażowanie

  OdpowiedzUsuń
 6. Słowa uznania dla księżnej Mary za zaangażowanie w tę inicjatywę.
  To prawda, wielu ludzi jest samotnych choć ma wokół siebie mnóstwo osób. Tak trudno jest znaleźć kogoś, komu możemy zaufać i komu możemy zwierzyć się z własnych problemów. Nie ma nieważnych czy błahych problemów. Dla kogoś, kto znajduje się w danej sytuacji i okolicznościach dany problem jest istotny. Świetnie, że są takie akcje.
  Pozdrawiam,
  wierna czytelniczka

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga