niedziela, 14 sierpnia 2016

Szybciej, wyżej, mocniej


  6 sierpnia Mary i Fryderyk uczestniczyli w zawodach pływackich. Były to zarówno pierwsze jak i ostatnie zawody, w czasie których Mary dopingowała duńskich sportowców. W nocy księżna wróciła do Danii. Natomiast Fryderyk zostaje w Rio, aż do zakończenia igrzysk.


Po wyjściu z pływalni Fryderyk tańczył z radości na wieść, że Jakob Fuglsang zdobył srebrny medal w kolarstwie szosowym. 

*****


7 sierpnia Fryderyk na korcie centralnym obejrzał mecz tenisa pomiędzy Thomazem Bellucci a Dustinem Brownem. Niestety podczas meczu Dustin doznał kontuzji i nie mógł kontynuować meczu.

*****

 
Następnego dnia Fryderyk dopingowała Carole Wozniacki, która była chorążym w czasie ceremonii otwarcie, w meczu z Petrą Kvitovą. Niestety duńska tenisistka przegrała swój mecz

****


Fryderyk w towarzystwie Poula-Erika Hoyera, członka MKOI, obejrzał mecz duńskich szczypiornistów przeciwko Tunezyjczykom.

*****


Następca tronu kibicował również piłkarzom. Duńskiej drużynie udało się dostać do ćwierćfinału. Fryderyk osobiście pogratulował piłkarzom tego osiągnięcia. W następnym meczu zmierzą się z Nigerią.

*****

Fryderyk w sobotę mógł się cieszyć z kolejnego medalu. Tym razem radości dostarczyli kolarze torowi, którzy drużynowo zdobyli brązowy medal.

*****


Po sukcesie kolarzy na Velodromie książę uczestniczył w przyjęciu wydanym dla duńskich olimpijczyków. Po kolacji na gości czekał pokaz samby, po którym Fryderyk razem z olimpijczykami ruszył na parkiet. W tym czasie Pernille Blume zdobyła  złoty medal, o czym poinformował wszystkich szef Duńskiej Federacji Sportu.

*****


Jeszcze przed wylotem do Brazylii książę udzielił wywiadu, w którym opowiedział o swojej pasji, czyli golfie, a także o nadziejach medalowych na igrzyskach olimpijskich


  W czasie niedawnego posiedzenia MKOI książę Fryderyk w związku z zmniejszającą się ilością zgłoszeń miast chętnych do organizacji igrzysk oraz wzrostu kosztów organizacji tej imprezy zaproponował nowy  sposób wyboru miast-gospodarzy. Książę zaproponował, aby igrzyska mogły organizować kilka miast lub też kilka państw oraz aby możliwość organizacji miały miasta, które niedawno organizowały igrzyska i mogłyby wykorzystać istniejąca już infrastrukturę.
5 komentarzy:

 1. Czy wiadomo, dlaczego Mary wróciła już do Danii? Wyjście ma dopiero 19 sierpnia, z tego co przeczytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mary wróciła do Danii, ponieważ dzieci wróciły do szkoły, a poza tym 10 sierpnia uczestniczyła we wręczeniu nagród The Designer's Next

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczne zdjęcia Frederika z sesji do gazety. Im jest starszy, tym lepszy! Jak wino!

  OdpowiedzUsuń
 4. Frederik wspaniale wspiera duńskich sportowców.Pomysł na organizację igrzysk bardzo mądry,wreszcie zaczyna się coś o nadmiernych kosztach mówić.Książę może coś zmienić w MKOL.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że Mary już nie ma w Rio :( Mięliśmy mało okazji by ją zobaczyć kibicującą.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga