sobota, 8 października 2016

Aktualizacja:Kronprinsparrets Priser + spotkanie przed ratuszemW sobotni poranek para książęca przyjechała do Holsterbro pociągiem. Następnie Mary i Fryderyk udali się do ratusza. Kolejnym przystankiem był plac przed Starym Ratuszem, gdzie odsłonili rzeźbę "Kobieta na wózku". Ceremonię uświetnił występ uczniów Szkoły Baletowej.Para książęca po zakończeniu spotkania udała się do Teatru Muzycznego, gdzie odbyła się próba przed wieczorną uroczystością.


O 20:00 para książęca przyjechała do Teatru Muzycznego, gdzie odbyła się ceremonia wręczenia nagród Pary Książęcej.


Nagrodę i grant w wysokości 500 000 duńskich koron w kategorii działalności społecznej powędrowała do organizacji Børn, Unge & Sorg. Organizacja oferuje bezpłatne poradnictwo i specjalistyczną pomoc psychologiczną dla dzieci i młodzieży, którzy stracili bliskich lub ich bliscy są ciężko chorzy. Biura fundacji można znaleźć w Kopenhadze, Aarhus i Odense, gdzie oferowane są terapie grupowe i indywidualne.
Aby przybliżyć sylwetkę laureata para książęca odwiedziła wcześniej organizacją, a nagranie z wizyty zostało wyświetlone w czasie ceremonii.Tegorocznym laureatem nagrody kulturowej został reżyser i scenarzysta Tobias Lindholm. Był on nominowany do Oscara. Pracował przy takich filmach jak: R (2010r.), Porwanie (2012r.) i Wojna (2015r.).W uznaniu za nacisk na estetykę i poszanowanie natury nagrodę w imieniu Studia Architektonicznego Johansen Skovsted odebrali Søren Johansen i Sebastian Skovsted. Søren i Sebastian ukończyli Szkołę Architektury.


Nagrodę dostał również muzyk i multiinstrumentalista Mathias Heise za jego muzyczną empatię, wirtuozerię na harmonijce chromatycznej i jego  artystyczne podejście do własnych kompozycji.


 Para książęca i wszyscy tegoroczni laureaci.


Kronprinsparrets Priser została ustanowiona w 2004 roku przez Bikubenfonden jako prezent ślubny dla pary książęcej. Jej celem jest wyróżnienie i podkreślenie osiągnięć Duńczyków. Nagrody przyznawane są artystom o międzynarodowym potencjale i pionierskim projektom w sferze społecznej oraz dwóm młodym i utalentowanym artystom.Księżna wprost olśniewała w sukni od Jayson Brundsona i szpilkach Gianvito Rossi.
Mary w tej sukni uczestniczyła w kolacji w Amerykańskiej Izbie Handlowej 30 października 2014 roku.


7 komentarzy:

 1. Slyszlas o tym Olgo że prezenterzy cały czas podczas tego wydarzenia informowali Ksiecia Frederika o wyniku meczu z polską, a cała sala się śmiała?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wcale mnie to nie dziwi. Chyba każdy wie jak wielkim fanem sportu jest Fryderyk. Choć mine po trzecim golu Polaków musiał mieć nie tęga. Postaram się poszukać jakiegoś video z tym fragmentem

   Usuń
  2. Niestety wynik nie był korzystny dla Danii.

   Usuń
 2. Witam,
  zarówno księżna Mary, jak i książę Fryderyk wspaniale razem wyglądają. Tworzą cudowną parę i z wielką radością patrzy się na nich. Myślę, że uczucie, które ich łączy powoduje, że cały czas wyglądają młodo.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 3. Jedna z moich ulubionych stylizacji Księżnej Mary <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Patrząc po zdjęciu z nagłówka i suwaku z tyłu to raczej spódnica a nie suknia, nie mniej jest piękna.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga