poniedziałek, 3 października 2016

Wizyta w USA - dzień 3 i 4
Trzeci dzień wizyty para książęca rozpoczęła od obejrzenia wystawy "On the Water". Wystawa jest częścią stałej muzealnej kolekcji Narodowego Muzeum Amerykańskiej Historii w Instytucie Smithsonian.


Następnie Mary i Fryderyk odwiedzili Veterans Affairs Medical Centre. Ośrodek ten zajmuje się opieką medyczną nad weteranami. Rocznie przyjmuje ich ok 98 000.


Kolejnym punktem podróży był Boston, gdzie para książęca wizytę rozpoczęła od odwiedzin w amerykańskim oddziale firmy Guldmann. Firma ta specjalizuje się w produkcji .in podnośników i ramp dla niepełnosprawnych.  Książę Fryderyk dokonał również otwarcia nowego salonu sprzedaży.


Książę Fryderyk pojawił się również na spotkaniu "Cities as Drivers for Sustainability" na Uniwersytecie w Bostonie.


Wieczorem para książęca w towarzystwie burmistrza Bostonu, Marty'rgo Walsh'a uczestniczyła w biznesowej kolacji, w czasie której księżna wygłosiła przemówienie na temat zrównoważonego rozwoju.


Ostatni dzień w Bostonie książę Fryderyk rozpoczął od udział w śniadaniu z DONG Energy. Tematyka spotkania skoncentrowana była na energetyce wiatrowej.
Następnie książę uczestniczył w seminarium na temat zrównoważonej energii.


Kolejnym punktem wizyty był Harvard Kennedy School, gdzie książę studiował nauki polityczne. Po uniwersytecie oprowadzili księcia studenci, którzy otrzymali stypendium od fundacji jego imienia.


W tym czasie księżna wzięła udział w seminarium "The Drivers of Food Innovation in the U.S. and Denmark" na temat innowacji w sektorze spożywczym.


Następnie Mary oficjalnie otworzyła nowe centrum badań i rozwoju firmy farmaceutycznej LEO Science & Tech Hub.


Para książęca w State House spotkała się z gubernatorem Charlsem Bakerem oraz wzięli udział w lunchu wydanym przez gubernatora.


 Na zakończenie książę udał się do IBM Watson Health, który pracuje nad zmianami globalnego zdrowia, dzięki analizie danych o zdrowiu przy użyciu technologii IT. A księżna odwiedziła Bostoński Szpital Dziecięcy.****
Dziś ogłoszono, że księżna dołączyła do grona Rady Liderów ICRW. Jest to instytut badań nad kobietami, zajmujący się równouprawnieniem i barierami, z którymi się one borykają.


*****
Notka z dzisiejszego wyjścia pojawi się jutro. 
W związku z rozpoczęciem roku akademickiego na blogu mogą pojawiać się rożne opóźnienia. Niestety mam tak plan skonstruowany, że spędzam czas na zajęciach od rana do wieczora, więc notki pojawiać się będą w nocy. Ten stan potrwa pewnie do grudnia, kiedy część zajęć mi się skończy.
Liczę na Waszą wyrozumiałość.
3 komentarze:

  1. Suknia z ostatniego dnia mi się podoba :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Sama nie wiem, która stylizacja najlepsza.
    Czy pojawi się jakaś ankieta z wyborem najlepszej stylizacji wyjazdu?

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga