niedziela, 30 października 2016

Nagroda literacka im. Hansa Christiana Andersena

Księżna dzisiejszego popołudnia uczestniczyła we wręczeniu nagrody literackiej imienia Hansa Christiana Andersena. Tegorocznym laureatem został Haruki Murakami.
Uroczystość odbyła się w ratuszu w Odense, a galę poprowadziła przyjaciółka księżnej, Ellen Hillingso.
Haruki Murakami otrzymał z rąk księżnej rzeźbę z brązu projektu Stine Hansena, czek w wysokości 500 000 koron i pamiątkowy dyplom.
Nagroda przyznana została po raz pierwszy w 2007 roku. Wśród jej laureatów znajdują się takie sławy jak: JK Rowling czy Paulo Coelho.
4 komentarze:

 1. Murakami zasługuje na Nobla, a nie Bob Dylan, masakra :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Mogłabyś napisać coś więcej o twórczości zwycięzcy?

  OdpowiedzUsuń
 3. W wieku 30 lat Murakami wydał swoją pierwszą powieść "Hear the Wind Sing" (1979). Po napisaniu wysłał ją na konkurs literacki, zajmując pierwsze miejsce i zdobywając nagrodę Gunzō. Kolejnymi utworami Murakamiego były: "Pinball, 1973" (1980) i "Przygoda z owcą" (1982). Te trzy utwory nazywane są Trylogią "Szczura", od przydomka narratora.

  Następne książki: "Koniec świata i Hard-boiled Wonderland", "Tańcz, tańcz, tańcz" (1988) i "Na południe od granicy, na zachód od słońca" (1992) ugruntowały jego pozycję jako pisarza, a także przyniosły mu sławę na Zachodzie, głównie w Stanach Zjednoczonych. - informacje pochodzą ze strony lubimyczytac.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Mary ma ciekawy strój. Prezentuje się świetnie :)

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga