niedziela, 30 października 2016

"Mary - księżna serc" - nowa biografia księżnej

Inauguracja pracy Mary Fund


1 listopada odbędzie się premiera nowej książki o księżnej Mary i jej charytatywnej działalności. 
200- stronicowa książka pod tytułem "Mary - księżna serc" została napisana przez Helle Bygum we współpracy z osobami pracującymi z księżną w jej fundacji, w Duńskiej Radzie Uchodźców i Duńskiej Fundacji Serca. Jej fundacja, Mary Fund, w przyszłym roku będzie świętować 10-lecie działalności.
Książka daje możliwość zrozumienia księżną i przyszłą królową. Celem biografii jest wyjaśnienie jak Jej Królewska Wysokość rozumie bycie księżną Danii. "Mary-księżna serc" opowiada o jej podróżach po całym świecie, aby walczyć o kwestie jej najbliższe. Obejmują one prawa kobiet, przemoc domowa, samotność i niepełnosprawne dzieci. Księżna opowiada i działa w tych kwestiach na Grenlandii, Afryce, Danii i w wielu innych krajach na całym świecie. Książka będzie zilustrowana oficjalnymi zdjęciami jak i portretami rodziny.
Fundacja Mary znajduje się w centrum uwagi w książce, poruszona zostanie również jej praca z Duńską Fundacją Serca. Księżna w 1997 roku straciła matkę, która miała problemy z sercem i to wydarzenie posłużyło jej jako inspiracja do pracy z Duńską Fundacją Serca oraz utworzenia Fundacji Mary. 
Mary niedawno wróciła z wizyty na Grenlandii oraz w USA, przy pierwszą odbyła w charakterze przewodniczącej Fundacji Mary. W czasie której księżna otworzyła i uczestniczyła w konferencji : "Przemoc domowa - wspólna odpowiedzialność".
Helle Bygum jest byłą dziennikarką DR, gdzie przez 24 lata była zatrudniona jako królewski korespondent. Napisała również "The Royal House Greenland", "10 years - Crown Prince Couple's 10-year Wedding Anniversary" i "Margrethe - My life in pictures". 
Książka wydana została przez wydawnictwo Lindhardt and Ringhof, którą możecie zamówić tu: link
Biografia została wydana po duńsku, a wydawnictwo niestety nie przewiduje przetłumaczenia jej na język angielski.

6 komentarzy:

 1. Szkoda, że nie mają w planach tłumaczenia, bo książka na pewno znalazłaby wielu nabywców poza granicam Danii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że nie będzie ona dostępna po angielsku, bo jest wielu fanów Mary zagranicą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Może kiedyś wydadzą po angielsku?
  Fajnie by było ją mieć ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na jednym ze stron na facebooku pojawiła się odpowiedź wydawnictwa na maila o przetłumaczenie książki i niestety wydawnictwo nie planuję tłumaczenia na język angielski

   Usuń
  2. Bardzo szkoda. Przecież w Australii na pewno wiele osób by kupiło tę książkę

   Usuń
  3. Nie tylko w Australii :( Szkoda, znów fani Mary muszą obejść się smakiem.

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga