czwartek, 29 września 2016

Wizyta w USA - dzień 2
Drugi dzień wizyty rozpoczął się dla księcia Fryderyka, gdyż przed 7 rano wraz z grupa amerykańskich weteranów biegał po National Mall. To nie pierwszy raz, gdy książę wspiera weteranów. Na Invictus Games w Londynie kibicował zawodnikom.


Kolejnym punktem wizyty było jej oficjalne rozpoczęcie w Amerykańskiej Izbie Handlowej. Para książęca przybyła w towarzystwie 60 duńskich firm. Książę wygłosił przemówienie.


Następnie książę wraz z ministrem Troelsem Lundem Poulsenem uczestniczył w seminarium SCG (Konsultingowej Grupy Wysyłkowej) na temat przemysłu morskiego. Fryderyk wygłosił przemówienie, w którym wyraził radość, że tyle wpływowych firm udało się zgromadzić w jednym miejscu i omówić stojące przed nimi wyzwania.


W tym czasie księżna udała się na seminarium o zdrowiu w Banku Światowym, które zorganizowane zostało przez departament zdrowia (HHS).


Następnie Mary wzięła udział w spotkaniu dotyczącym rolnictwa i żywności, które odbyło się pod hasłem Evolving U.S. Food Policy and Emerging Consumer Trends".


Następnie Mary i Fryderyk udali się na lunch biznesowy. Wśród zaproszonych byli: przedstawiciele firm, którzy przylecieli z para książęcą, amerykańscy politycy, kongresmeni i pracownicy organizacji pozarządowych.


Kolejnym punktem wizyty było spotkanie księcia z kongresmenami z Clean Water Caucus. Politycy tej grupy lobbują, aby wprowadzać technologie wodne duńskich przedsiębiorstw.
Fryderyk spotkał się także ze Steny'm Hoyer'em.


Natomiast księżna odwiedziła Dziecięce Centrum Medyczne. Mary została oprowadzona po ośrodku, a także wygłosiła przemówienie. Księżna przeczytała dzieciom również bajkę "Nowe szaty cesarza" Hansa Christiana Andersena.


W bibliotece Kongresu odbyło się spotkanie w ramach Międzynarodowego Centrum Badań nad Kobietami (ICRW). Centrum prowadzi badania m.in. nad udziałem kobiet w społeczeństwie i barierami, które uniemożliwiają kobietom osiągnięcie stabilności gospodarczej. Mary wręczyła również Geecie Rao Gupcie nagrodę Champions of Change Award.Księżna wystąpiła w sukience projektu Olgi Vilshenko. Taką samą ubrała księżna Charlene na pikniku.


 Wieczorem w Smithsonian Arts and Industries Building odbył się Wielki Bal. Książę wygłosił przemówienie, a następnie w takt piosenki "Isn't she lovely?" porwał żonę na parkiet.

Księżna na galę wybrała sukienkę od Julie Fagerholt Heartmade. Po raz pierwszy założyła ją na balu fundacji amerykańsko-skandynawskiej 27 marca 2009r.


5 komentarzy:

 1. Obie sukienki są rewelacyjne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mary wyglądała pięknie w tej białej sukience. Video z balu jest bardzo ładne

  OdpowiedzUsuń
 3. Wideo z balu <3 Napatrzeć się nie można!
  Nie mogłam się doczekać kiedy Mary ponownie ubierze suknię!

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak mi się wydawało, że kojarzę tę białą sukienkę, a to Charlene ją nosiła. Mary bardzo ładnie w niej wyglądała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam serdecznie,
  księżna Mary w obydwu sukienkach wygląda rewelacyjnie. Pomimo natłoku spotkań oboje z księciem Fryderykiem cały czas są pogodni. Nie skojarzyłam pierwszej sukienki księżnej Mary, a rzeczywiście niedawno księżna Charlene miała identyczny model na sobie.

  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga