niedziela, 18 września 2016

Księżna Mary na ślubach


W dzisiejszej notce zaprezentuję Wam śluby, na których gościła Mary odkąd zaczęła spotykać się z Fryderykiem.

20 lipca 2002 roku Mary i Fryderyk byli gośćmi na ślubie Thomasa i Tine Fabienke w kościele Nobbet w Vestlolland.
Thomas Fabienke jest przyjacielem Fryderyka od 1987. Natomiast Trine jest dyrektorem muzeum.
Mary i Fryderyk z panną młodą

 Natomiast 17 sierpnia wzięli udział w ceremonii zaślubin Birgette Zachau i Jeppe'a Handwerka w kościele Hou w Langeland


 A już kilka dni później 24 sierpnia w kaplicy zamku Frederiksborg w Hillerod w rodzinnej miejscowości Helle Zofting odbył się ślub Helle i barona Otto Reedtz-Thotta.
Baron jest długoletnim przyjacielem Fryderyka, a jego żona została koleżanką Mary. Helle jest prawniczką. Para doczekała się trójki dzieci: Louis, Holger i Eloise.22 lutego 2003 roku Fryderyk wraz z Mary byli gośćmi na ślubie Greva Ditleva Ahlefeldta-Laurviga i Jean Mensah w kościele Tranekaer w Langeland.
Grev jest dyrektorem Ogilvy Healthworldo, przedsiębiorstwa specjalizującego się w strategicznym promowaniu i komunikacji przemysłu farmaceutycznego. Dorastał w zamku Tranekear na wyspie Langeland. Jego rodzice są bliskimi przyjaciółmi królowej Małgorzaty i księcia Henrika.
Grev i Jean mają 2 córki: Ingrid i Ellen. Obecnie mieszkają w Londynie


 Pierwszym "prawdziwym" wystąpieniem po zaręczynach Mary i Fryderyka był ślub Jorgena Skeela i Marie Louise Toft w Tikob 4 października 2003 roku.
Jorgen Skeel jest właścicielem Birkelse Hovedgaard w Aabybro, posiadłości, w której Mary spędziła swój pierwszy Sylwester w Danii.
Marie Louise (Malou) studiowała ekonomię i stosunki międzynarodowe w London School of Economics. Przez niemal 20 lat pracowała w Londynie. Teraz jest lokalnym politykiem w Danii. Malou jest matką chrzestną Isabelli. Jorgen i Malou mają syna Holgera.


W listopadzie 2003 roku Mary i Fryderyk polecieli do Australii na ślub Kylie Matthews i Anthonego Jonesa. Mary była jedną z druhen panny młodej.
Kylie jest prawnikiem, a kiedyś mieszkała razem z Mary.


17 stycznia 2004 roku Patricia Woods wzięła drugi ślub,tym razem ze Scottem Bailey'em. Uroczystość miała miejsce w domu przyjaciół w Hobart. Mary w czasie ceremonii czytała poemat.
Następnie ok 40 gości  udało się na symboliczną lampkę szampana do restauracji Rockeffellers, a później kontynuowali świętowanie w Wrest Point Casino.
Mary wystąpiła w sukience projektu Uffe Franka.


 19 czerwca 2004 świeżo upieczeni małżonkowie byli gośćmi na ślubie przyjaciół, Chrisa Meehana i Michaeli Ward.
Chris był szefem Mary w Belle Property. Mary i Chris zaprzyjaźnili się jeszcze zanim zaczęli razem pracować.
Michaela to była duńska żeglarka. To właśnie żeglarstwo połączyło Chrisa i Michaelę. Para mieszka w Australii i doczekali się trójki dzieci.


11 września odbył się ślub Bendta Wedella i Perinille Korsbak Poulsen w kościele Husby.
Bendt Wedell jest drugim największym właścicielem ziemskim w Danii i jednym z najbogatszych ludzi. Jest właścicielem dwóch posiadłości: Frijsenborg i Wedellsborg. Jego mama jest przyjaciółką królowej Małgorzaty.
Bendt i Pernille mają dwóch synów, Hannibala i Tido oraz córkę, Ingeborg. Bendt jest ojcem chrzestnym księżniczki Josephine, a książę Fryderyk jego córki Ingeborg.


 4 grudnia para książęca wzięła udział w zaślubinach ich przyjaciół Rikke Juel i Michaela Brandta. W czasie ceremonii została ochrzczona ich córka, Ida-Marie. A wieczorem odbyło się przyjecie.Po pierwszej oficjalnej wizycie w Australii Mary i Fryderyk spędzili tydzień na Tasmanii, gdzie 12 marca 2005 roku uczestniczyli w ślubie kuzynki Mary, Alison Donaldson oraz Steve'a Emery'ego w Swansea.

Niestety z uroczystości nie ma zdjęć.


13 maja 2006 roku para książęca znalazła się wśród gości na ślubie Thomasa Olsena i Annette Petersen w zamku Holckenhavn.

Thomas działa w branży IT. Jest znany również jako właściciel rożnych klubów piłkarskich. Thomas i Annette to przyjaciele Mary i Fryderyka, byli również gośćmi na ich ślubie w 2004 roku.


23 maja fryzjer księżnej, Soren Hedegaard zawarł związek z aktorem Prebenem Kristensenem. Ceremonia odbyła się w ogrodzie ich domu w Charlottenlund. Byli w związku ponad 20 lat.
Para książęca znalazła się wśród gość, jednak nie ma zdjęć z uroczystości.

10 czerwca 2006 roku Mary i Fryderyk polecieli do Niemiec, aby wziąć udział w ślubie księcia Phillipa von Hessena i Laetitii Bechtolf. Ceremonia odbyła się w posiadłości rodzinnej pana młodego, Schloss Panker w Schleswig-Holstein.
Książę Phillip pracuje jako fotograf dla tak prestiżowych magazynów jak Vogue, Tatler  czy też marek odzieżowych: Hugo Boss, Pucci.
Książę wykonał zdjęcie księcia Fryderyka dla Vanity Fair.
Para doczekała się córki Eleny i syna Tito.

zdjęcie dla Vanity Fair
24 maja 2008 roku w kościele Mogeltonder odbył się drugi ślub księcia Joachima oraz Marie Cavallier.


 14 czerwca w kościele Kongsted odbył się ślub Marie Louise Flamand i Marca Homa. Wesele odbyło się w zamku Lystrup.


 18 kwietnia 200 związek małżeński zawarli Louise Brockdorff i businessman Nikolaj Albinus w zamku Valdemar w Tasinge.


 19 czerwca 2010 roku w katedrze Storkyrkan odbyły się zaślubiny księżniczki Victorii i Daniela Westlinga. Książę Christian był jednym z paziów.


 25 sierpnia księżna udała się do Grecji na ślub księcia Nikolaosa i Tatiany Blatnik. Ceremonia odbyła się w XIX-wiecznej katedrze świętego Nicholasa.
Niestety księcia Fryderyka w Danii zatrzymały inne obowiązki. Mary była wtedy w trzeciej ciąży.


18 czerwca 2011 roku odbył się ślub księżniczki Nathalie Sayn-Wittgenstein-Berleburg i Alexandra Johannsmanna. Ceremonia odbyła się w ewangelickim kościele w Bad Berleburg.


2 lipca 2011 roku w Monako odbył się ślub kościelny księcia Alberta i Charlene Wittstock. Ceremonia odbyła się na dziedzińcu pałacu książęcego. Wieczorem w Operze odbyło się przyjęcie weselne.


W duńskiej wiosce Vejle 20 sierpnia 2011 roku odbył się ślub Andersa Kirka Johansena, wnuka twórcy LEGO, i Anji Buchwald.  Ceremonia odbyła się w kościele Stouby. 


3 września 2011 roku odbył się ślub Gregersa Heeringa i Sarah Kalbeitzer w Maribo.


 20 października 2012 roku odbył się ślub księcia Guillaume i księżniczki Stephanie w katedrze w Luksemburgu.


8 czerwca 2013 roku księżniczka Madeleine poślubiła Chrisa O'Neilla. Ślub odbył się w katedrze zamku królewskiego. Wieczorem odbyło się przyjęcie weselne w pałacu Drottningholm.


 30 sierpnia 2014 roku para książęca udała się do północnej Irlandii na ślub aktorki Flory Montgomery i duńskiego restauratora Sorena Jessena.


 Ostatni ślub na jakim para książęca były to zaślubiny księcia Carla Philipa i Sofii Hellqvist 13 czerwca 2015 roku.


 Która kreacja najbardziej Wam się podobała?

A już jutro księżna weźmie udział w posiedzeniu ONZ w Nowym Jorku. Będzie tam również księżniczka Victoria i król Felipe.

11 komentarzy:

 1. Stylizacje z 2002,2003 i 2004 to modowa tragedia, ale później już na szczęście coraz lepiej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To samo chciałam napisać. ;) Zastanawiałam się, czy na pierwszym zdjęciu to jest na pewno Mary. :D

   Usuń
  2. Ja rowniez! Ta stylizacja jest zupełnie nie w stylu Mary i jeszcze ta za krótka bluzka podwiana przez wiatr...

   Usuń
 2. Fantastyczny post! Widać, jak bardzo styl Mary zmieniał się przez te wszystkie lata. Dla mnie najbardziej niezapomniane pozostaną jej krecje ze ślubu Madeleine i Chrisa, Victorii i Daniela czy Charlene i Alberta

  OdpowiedzUsuń
 3. Styl z samego początku rzeczywiście był kiepski, ale nie tylko u Mary tak było. W listopadzie 2003 roku miała fatalną fryzurę

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam serdecznie,
  na zdjęciach widzę szczęśliwą, pełną radości kobietę, która promienieje szczęściem.
  Pozdrawiam autorkę bloga i gratuluję wspaniałego posta.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z biegiem czasu coraz lepiej, pierwsze stylizacje tragiczne ale z drugiej strony taka była wówczas moda. Teraz Mary jest bardzo stylową kobietą, ubraną odpowiednio do pozycji i okazji. Księżna Kate, mimo, że młodsza od nie wygląda o wiele poważniej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Najbardziej podobała mi się jej stylizacja na ślubie Maddie i Chrisa. A potem ze ślubu Carla i Sofii.

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię takie posty, na których można zobaczyć nie tylko ewolucję stylu, ale też całej osoby. Czasami jest to zabawne, ponieważ obecnie uważamy za kiczowate coś co jeszcze kilka lat temu było na topie.
  Fajnie, że napisałaś o tym kim są państwo młodzi i co teraz robią.

  OdpowiedzUsuń
 8. Najpiękniejsza stylizacja to ta ze ślubu V&D <3 Bardzo podobał mi się też zestaw ze ślubu S&G.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mary zawsze jest na ślubach jedną z najlepiej ubranych kobiet. Zresztą nie tylko na ślubach. Początkowe kreacje mogę jej wybaczyć ;)

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga