środa, 7 września 2016

10-lecie grupy parlamentarnej + więcej

Księżna uczestniczyła dziś jako gość honorowy w przyjęciu z okazji 10-lecia grupy parlamentarnej zajmującej się zdrowiem seksualnym i reprodukcyjnym oraz prawami zdrowia. Uroczystość odbyła się w pałacu Christiansborg .
Grupa powstała w celu zapewnienia ciągłego i bezpartyjnego nacisku na zdrowie seksualne i reprodukcyjne oraz prawa (SRHR), zarówno w Danii, jak i za granicą.  Służy jako forum do dyskusji, wymiany wiadomości, doświadczeń i współpracy. Ponadto organizuje równego rodzaju wydarzenia oraz uczestniczy w międzynarodowych szczytach. Od rozpoczęcia działalności grupa rozrosła się do 50 parlamentarzystów ze wszystkich partii politycznych.
W ramach uroczystości zorganizowano quiz, który poprowadził minister Jensen. Pytania zadawane były z dziedzin tj grupy ponadpartyjne i prawa człowieka. Księżna znalazła się w jednym z trzech zespołów, które walczył o zwycięstwo.
 Mary była w grupie z byłym ministrem spraw zagranicznych Martinem Lidegaardem, a ich drużyna zajęła ostatecznie drugie miejsce.

*****

Wczoraj para książęca była gospodarzami przyjęcia wydanego w pałacu Fryderyka VII dla prezydium Fundacji Mary. Księżna wykonała zdjęcie jadalni tuż przed rozpoczęciem kolacji. 

****
Niedawno królowa Maxima odwiedziła Indonezję, gdzie nosiła spódnicę od Etro. Wcześniej taką spódnicę nosiła księżna Mary w Rio.10 komentarzy:

 1. Kiedy mogą pojawić się zdjęcia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście pierwsze zdjęcia pojawiły się dość szybko ok 18

   Usuń
 2. Pięknie nakryty stół.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy mi się wydaje..czy księżne mają nawet takie same obuwie??:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Buty są podobne, jednak nie takie same. Trzeba zwrócić uwagę, że buty Maximy są na platformie

   Usuń
 4. Bardziej podoba mi się w tej spódnicy księżna Mary

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam pytanie... Czy wysyłałaś może kiedyś list do księżnej Mary? Jeśli tak, to czy otrzymałaś odpowiedź i w jakiej formie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wysyłałam listy do księżnej z okazji urodzin i zawsze w odpowiedzi otrzymywałam kartkę z podziękowaniem (bez zdjęcia). Natomiast na życzenia świąteczne nie dostałam odpowiedzi.

   Usuń
 6. Niezmiennie księżna Mary księżna Mary potwierdza to, że chce brać udział w rozmowach i spotkaniach poświęconych trudnym, drażliwym tematom. Podziwiam ją za to i wierzę w to, że przyniesie to pozytywne skutki i pomoże wielu ludziom.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga