poniedziałek, 19 września 2016

Program wizyty w Nowym Jorku


Księżna w dniach 19-22 września odwiedzi Nowy Jork, by w związku z odbywającym się Zgromadzeniem Ogólnym ONZ wziąć udział w szeregu imprez i spotkań.

Poniedziałek, 19 września

Przyjęcie Women Deliver. 
Księżna weźmie udział w przyjęciu pod hasłem "Celebrating Solutions. Keeping up momentum for girls & women". Jak pamiętacie Mary była patronem konferecji Women Deliver.

Wtorek, 20 września

World Leaders X Young Leaders
Mary będzie uczestniczyć w spotkaniu "Liderzy świata x Młodzi Liderzy" zorganizowanego we współpracy z ministrem spraw zagranicznych Kristianem Jensenem i Funduszem Ludność ONZ (UNFPA). Wydarzenie będzie okazją do dialogu międdzy młodymi liderami oraz przedstawicielami rządów, organizacji społecznych, sektora prywatnego i środowiska akademickiego.

Spotkanie High Level Task Force for ICPD
Księżna od 2012 roku jest członkiem Międzynarodowego Panelu Wysokiego Szczebla Międzynarodowej Grupy Roboczej na ICPD, działających na rzecz zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw, zwłaszcza dla grup marginalizowanych.

Partnerstwo dla globalnego dobrobytu
Mary weźmie udział w spotkaniu pod hasłem ”Girl, Uninterrupted: Increasing Opportunity During Adolescence” z udziałem liderów z organizacji prywatnych, publicznych i non-profit. Spotkanie odbędzie się w połączeniu z dorocznym spotkaniem Clinton Global Initiative, które łączy globalnych liderów, by znaleźć i wdrożyć innowacyjne rozwiązania niektórych z najbardziej naglących wyzwań.

Konferencja UNFPA
Mary wygłosi przemówienie na konferencji Funduszu Ludnościowego ONZ "Zobowiązania interesariuszy w celu zabezpieczenia opieki zdrowotnej nad matkami podczas kryzysów humanitarnych: Prezentacja kampanii " Bezpieczny urodzenia nawet tutaj".

Przyjęcie
Wieczorem odbędzie się przyjęcie "Świętujemy postęp w kierunku zwalczenia małżeństw dzieci".

Środa, 21 września

Deliver for Good
Księżna weźmie udział w spotkaniu “Deliver for Good: Investments in Girls and Women to Achieve the SDGs” zorganizowanym przez Women Deliver i inne organizacje partnerskie.

Spotkanie z Clausem Meyerem
Księżna odwiedzi halę targową ”Greath Northern Food Hall", gdzie promowane są skandynawskie produkty. Następnie zje lunch z Clausem Meyerem i premierem Larsem Løkke Rasmussenem.


3 komentarze:

 1. Witam,

  program wizyty dopracowany co do minuty.

  Księżna Mary z każdą informacją o jej działalności i zaangażowaniu w trudne tematy dotyczące m.in. opieki nad dziećmi, wsparcia dla obszarów objętych konfliktami inspiruje i zachwyca mnie.

  Pozdrawiam autorkę bloga i gratuluję z całego serca przygotowania tak rzetelnego źródła informacji o jednej z moich ulubionych księżnych.

  Wierna czytelniczka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. A co do wizyty to rzeczywiście jest dopracowana co do minuty. Np we wtorek księżna pierwsze spotkanie ma już o 7:15 rano.

   Usuń
  2. Mi też podoba się ta działalność. Bardzo fajnie, że Mary stara się naprawdę coś zmienić i że pozytywnie wykorzystuje swoją pozycję.

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga