środa, 21 września 2016

Wizyta w Nowym Jorku - dzień 2Wczorajszy dzień był dla Mary bardzo intensywny. Rano uczestniczyła w spotkaniu "Liderzy świata x Młodzi Liderzy" zorganizowanym przy współpracy z UNFPA. Następnie wzięła udział w High Level Task Force for ICPD, a potem w konferencji "Partnerstwo dla globalnego dobrobytu".

Na koniec księżna pojawiła się na konferencji Funduszu Ludnościowego ONZ "Zobowiązania interesariuszy w celu zabezpieczenia opieki zdrowotnej nad matkami podczas kryzysów humanitarnych: Prezentacja kampanii " Bezpieczne urodzenia nawet tutaj".
W czasie konferencji księżna wygłosiła przemówienie, w którym podkreśliła konieczność pomocy kobietom w miejscach objętych kryzysem.
"Potrzeby kobiet i dziewcząt są podstawami działań humanitarnych. Podatność na kryzys kobiet i dziewcząt nie jest oznaką słabość, lecz nierówność." 
Starania księżnej i jej poparcie dla działań Funduszu Ludnościowego ONZ docenił dyrektor generalny UNFPA Babatunde, który powiedział o Mary: "Ona żyje naszymi problemami. Potrzebujemy silnego zwolennika, który przeprowadzi zmiany."
"Dziennie 800 kobiet w ciąży umiera, 2/3 z nich umiera w strefach objętych kryzysem. Kampania  "Bezpieczne urodzenia nawet tutaj" jest właśnie dla nich." - powiedział Arthur Erken.


księżna Mary i BabatundePs Zapraszam do nowej zakładki "Rodzina Królewska", która jest krótkim przewodnikiem i wyjaśni kto jest kim w DRK.
9 komentarzy:

 1. fajny post :)

  zapraszam na mój blog: blogowaniezk.blogspot.com gdzie m.in opisuje listy od rodzin królewskich

  OdpowiedzUsuń
 2. Super post. Dziękuję za tak wiele szczegółów na temat mojej ulubionej księżnej.
  Pozdrawiam serdecznie autorkę bloga,
  wierna czytelniczka

  OdpowiedzUsuń
 3. Pisałam już to, ale napiszę jeszcze raz, że bardzo podziwiam działalność Mary.

  A wiadomo, skąd jest ta piękna sukienka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wg newmyroyals.com sukienka to model Peper od Ba&sh.
   Tez sadze, ze jest cudowna ;)

   Usuń
  2. 5 dziewczyny, bo i mnie podoba się sukienka!
   Uwielbiam styl Mary i od samego początku patrzę jak się rozwija.

   Usuń
 4. Księżna Mary angażuje się w wiele inicjatyw służących poprawie warunków życia wielu osób na świecie. To jest niezwykle szlachetne i pokazuje, że na świecie są ludzie, którym zależy na tym, aby innym żyło się choć odrobinę lepiej. Mam wielki szacunek do księżnej Mary i nadal jej kibicuję.

  Pozdrawiam,
  wierna czytelniczka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podziwiam ja i jej działalność bardziej niż Ranii.

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga