poniedziałek, 26 września 2016

Program wizyty biznesowej w Waszyngtonie i BostoniePara książęca weźmie udział w kampanii promocyjnej biznesu w USA w dniach 27-30 września 2016 roku.

Para książęca odwiedzi Waszyngton i Boston, aby przewodzić kampanii promocyjnej skupionej na żywności, czystych technologiach, rozwiązaniach zdrowotnych i handlu morskim.

Wtorek, 27 września - Waszyngton

Przyjęcie - Para książęca weźmie udział w przyjęciu dla delegacji biznesowej i specjalne zaproszonych przedstawicieli sztuki, kultury oraz dyplomatów. Organizatorem jest duńskim ambasador w Waszyngtonie.
W czasie przyjęcia zostanie otwarta nowa wystawa "Sztuka w Ambasadzie" złożona z nowoczesnych duńskich prac. Ambasada, Duńska Fundacja Sztuki i minister kultury są sponsorami wystawy. Dodatkowo książę Fryderyk wręczy medal honorowy księcia Henrika.

Środa, 28 września - Waszyngton

Bieg z weteranami - Książę wraz z amerykańskimi weteranami będzie uczestniczył w biegu po The National Mall.

Oficjalne przywitanie w Amerykańskiej Izbie Handlowej - W siedzibie Amerykańskiej Izbie Handlowej nastąpi oficjalne rozpoczęcie kampanii promocyjnej biznesu. Księże wygłosi powitalne przemówienie.

Otwarcie seminarium o przemyśle morskim - Książę Fryderyk wygłosi przemówienie na seminarium CSG (Konsultingowej Grupy Wysyłkowej) na temat przemysłu morskiego. CSG składa się przedstawicieli administracji zajmujących się transportem morskim z 18 krajów w tym Danii,która obecnie przewodzi organizacji. CSG działa na rzecz poprawy warunków oraz wolnej i sprawiedliwej konkurencji w przemyśle morskim wraz z troską o kwestie regulacji środowiskowych, zmiany klimatu i wolny handel.

Seminarium zdrowotne - Księżna Mary weźmie udział w zdrowotnym seminarium U.S. Departament of Health and Human Services' (HHS) zorganizowanym we współpracy z amerykańską administracją zdrowia.

Seminarium na temat rolnictwa i żywności - Księżna weźmie udział w seminarium "Evolving U.S. Food Policy and Emerging Consumer Trends", gdzie duńskie przedsiębiorstwa rolnicze oraz producenci żywności spotkają sie z amerykańskimi oficjelami odpowiedzialnymi za politykę żywnościową.

Lunch biznesowy - Para książęca weźmie udział w lunchu biznesowym zorganizowanym pod hasłem zrównoważonego rozwoju. Oprócz delegacji biznesowej obecni będą goście z amerykańskiej administracji, kongresu, organizacji pozarządowych oraz zespołów ekspertów, którzy zajmują się zrównoważonym rozwojem. Podczas lunchu para książęca będzie świadkiem podpisania umowy o współpracy między Kopenhagą a Waszyngtonem.

Wizyta w Clean Water Caucus w Kongresie Stanów Zjednoczonych - Książę odwiedzi klub kongresmenów, który ma na celu promowanie wśród amerykańskich decydentów zrównoważonych technologii wodnych duńskich przedsiębiorstw. Ponadto, celem jest umożliwienie duńskim firmom wgląd na temat możliwości handlowych i politycznej sytuacji wokół zrównoważonej technologii wodnej w USA. Książę wygłosi przemówienie.

Spotkanie z "Biczem" Demokratów Steny'm Hoyer'em - Książę spotka się ze Steny'm Hoyer'em w Izbie Reprezentantów w Kongresie.

Wizyta w Narodowym Dziecięcym Centrum Medycznym - Księżna Mary odwiedzi Narodowe Dziecięce Centrum Medyczne. W czasie wizyty księżna zostanie oprowadzona po szpitalu i spotka się z pacjentami i ich rodzinami. Centrum jest światowym liderem innowacji w pediatrii oraz jest działa na rzecz praw dzieci.

Spotkanie w Międzynarodowym Centrum Badań nad Kobietami - Księżna weźmie udział w spotkaniu w  Międzynarodowym Centrum Badań nad Kobietami (ICRW). ICRW pracuje nad promocją równości i praw kobiet na całym świecie. Centrum prowadzi badania m.in. nad udziałem kobiet w społeczeństwie i barierami, które uniemożliwiają kobietom osiągnięcie stabilności gospodarczej. Księżna wygłosi przemówienie w trakcie spotkania.

Wielki Bal - Para książęca weźmie udział w Wielkim Balu w Smithsonian Arts and Industries Building wraz z delegacją biznesową, lokalnymi partnerami, wybranymi amerykańskimi politykami i reprezentantami duńskiej ambasady. Książę wygłosi przemówienie w trakcie przyjęcia.

Czwartek, 29 września - Waszyngton


Wizyta na wystawie "On the Water" - Para książęca obejrzy wystawę "On the Water" w Narodowym Muzeum Amerykańskiej Historii w Instytucie Smithsonian. Sponsorem wystawy jest Maersk i jest częścią stałej muzealnej kolekcji o krajowej historii morskiej. W związku z wystawą para książęca weźmie też udział w śniadaniu.


Wizyta w Veterans Affairs Medical Centre - Para książęca i delegacja biznesowa odwiedzą Vetrans Affairs Medical Centre. W czasie wizyty para książęca odwiedzi szpitalny oddział i Women's Health Clinic. The Veterans Health Administration jest największym zintegrowanym systemem ochrony zdrowia w USA i zajmuje się prawie 9 milionami weteranów rocznie. Oddział w Waszyngtonie przyjmuje ponad 98 000 weteranów rocznie.

Boston

Wizyta w Guldmann Inc. - Para książęca odwiedzi Guldmann Inc., która jest amerykańskim oddziałem duńskiej firmy Guldmann a/s. Firma produkuje m.in. systemy podnośników dla chorych oraz podnośniki i rampy dla wózków inwalidzkich. Podczas wizyty para książęca otworzy nowy salon firmy.

Spotkanie "Cities as Drivers for Sustainability" - Książę weźmie udział w spotkaniu "Cities as Drivers for Sustainability" na Uniwersytecie w Bostonie. Spotkanie skoncentrowane będzie na zrównoważonych rozwiązaniach w Danii i USA.

Spotkanie z burmistrzem Walsh'em - Para książęca weźmie udział w spotkaniu z burmistrzem Bostonu, Marty'm Walsh'em.

Biznesowa kolacja - Para książęca weźmie udział w kolacji z delegacją duńskiego biznesu i partnerami z Bostonu i reszty Massachusetts, Księżna wygłosi przemówienie.

Piątek, 30 września - Boston

Śniadanie z DONG Energy - Książę Fryderyk będzie uczestniczył w śniadaniu z DONG Enerdy. Spotkanie skoncentrowane będzie na energii wiatrowej, dla które po ustanowieniu nowego prawa energetycznego w Massachusetts otwiera się nowe możliwości rynkowe.

Otwarcie seminarium - Książę wygłosi przemówienie otwierające seminarium na temat zrównoważonej energii. Tematem seminarium jest pokazanie jak w większym rozmiarze duńskie technologie mogą być częścią amerykańskich rozwiązań.

Wizyta w Harvard Kennedy School - Książę Fryderyk odwiedzi Harvard Kennedy School. W czasie wizyty zostanie również przekazany na rzecz uniwersytetu grant od the Crown Prince Frederick Fund w wysokości 250 0000 dolarów. Po uniwersytecie oprowadzą księcia czterej duńscy studenci.

Otwarcie seminarium na temat innowacji w sektorze spożywczym - Księżna Mary wygłosi przemówienie na seminarium "The Drivers of Food Innovation in the U.S. and Denmark". Celem seminarium jest wymiana doświadczeń związanych z innowacjami w produkcji żywności w Danii i USA.

Otwarcie LEO Science & Tech Hub - Księżna oficjalnie otworzy nowe centrum badawcze i rozwoju duńskiej firmy farmaceutycznej, LEO Science & Tech Hub, w Centrum Innowacji 
Cambridge.

Spotkanie z gubernatorem Massachusetts - Para książęca spotka się z gubernatorem Charles'em D. Baker'em.

Lunch biznesowy - Mary i Fryderyk wezmą udział w lunchu biznesowym z duńską delegacją biznesową, lokalnymi partnerami i reprezentantami władz Massachusetts. Lunch wyda gubernator Baker.

Wizyta w IBM Watson Health - Książę Fryderyk odwiedzi IBM Watson Health, który pracuje nad zmianami globalnego zdrowia, dzięki analizie danych o zdrowiu przy użyciu technologii IT.  Książę odbędzie wycieczkę po centrum informatycznym.

Wizyta w Bostońskim Szpitalu Dziecięcym - Księżna Mary odwiedzi Bostoński Szpital Dziecięcy (BCH) z duńskim producentem technologii z sektora opieki zdrowotnej, Radiometer. BCH i Radiometer współpracują w rozwoju leczenia dzieci.

6 komentarzy:

 1. Zapowiada się bardzo ciekawie :) Czekam z niecierpliwością :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szykuje się kolejna bardzo pracowita wizyta!
  Nie mogę się doczekać, także ze względu na ciekawość jakie kreacje tym razem ubierze Mary :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam serdecznie,

  zapowiada się niezwykle pracowita wizyta, a to są jedynie 4 dni. To jest niesamowite wszystko tak dopracować, aby zarówno książę i księżna odwiedzili aż tyle miejsc w tak ograniczonym przedziale czasowym.

  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 4. Wizyta zapowiada się bardzo ciekawie, zresztą jak i cała kampania. Piękne jest to zdjęcie M&F :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dobry wpis. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga