poniedziałek, 20 marca 2017

Hołd dla księcia Richarda + więcej

Jutro w Bad Berleburg odbędzie się pogrzeb Richarda, księcia zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg. Dwór królewski przygotował galerię zdjęć księcia i jego małżonki.
Jego Najjaśnieejsza Wysokość Książę Richard Casimir Karl August Robert Konstantin zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg urodził się  29 października 1934r. w Gießen.
Księżniczka Benedikte i książę Richard poznali się na weselu księżniczki Beatrix i księcia Clausa w marcu 1966r. Pobrali się 3 lutego 1968 roku w Pałacu Fredensborg. Po ślubie para zamieszkała w rodzinnej posiadłości księcia w zamku Berleburg. Rok później książę został głową rodu Sayn-Wittgenstein-Berleburg. Benedikte i Richard doczekali się 3 dzieci: Gustava, Nathalie i Alexandry oraz czwórki wnucząt.


25 rocznica ślubu Benedikte i Richarda

Księżniczka Benedikte dopilnowuje ostatnich przygotowań do jutrzejszego pogrzebu. Rozpoczęto dekorację kościoła kwiatami, a do pałacu Berleburg przybyli już pierwsi goście. Tutaj możecie zobaczyć materiał przygotowany przez dziennikarzy Billet Bladet.


Na jutrzejszej ceremonii pojawi się wielu przedstawicieli europejskich rodów królewskich. Tak jak zapowiedziano przybędzie królowa Małgorzata z rodziną, Norweską Rodzinę królewską będzie reprezentować księżniczka Martha Louise. Ze Szwecji przybędzie królowa Sylwia oraz księżniczka Madeleine, której matką chrzestną jest księżniczka Benedikte. Na pogrzebie obecny będzie również król Willem-Alexander z królową Maximą oraz księżniczka Beatrix. Można być również pewnym obecności króla Constantine'a i królowej Anne-Marii oraz przedstawicieli niemieckiej arystokracji.


Ze względu na zajęcia, które mam do późnego popołudnia notka dotycząca pogrzebu zostanie opublikowana wieczorem.

Zdjęcia:kongehuset, swedishprincesses, dutch-royalty

1 komentarz:

  1. Miło, że opublikowali stare zdjęcia, chociaż okazja do ich publikacji jest smutna

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga