czwartek, 16 marca 2017

Premiera filmu "Obietnica Jahy" + więcej

 Księżna uczestniczyła dziś w premierze filmu dokumentalnego "Obietnica Jahy". Opowiada on historię dziewczyny, która została obrzezana w wieku 8 lat, natomiast w wieku 15 lat zostało zaaranżowane jej małżeństwo z 40-letnim mężczyzną.
Film "Obietnica Jahy" otwiera międzynarodowy festiwal filmów dokumentalnych CPH:DOX. Mary miała okazję spotkać Jahę  Dukureh, której historia była inspiracją do nakręcenia filmu. Paniom towarzyszył reżyser, Patrick Farrely.

Spotkanie z minister równości Karen Ellemann
 Mary wybrała płaszcz od Zary, kopertówkę od Quidam i szpilki LK Bennett.

Mary i córka Jahy
 *****


Wczoraj ogłoszono, iż została ambasadorem "Deliver for Good" - kampanii skupiającej się na zdrowiu kobiet i dziewcząt oraz zapewnieniu ich praw na całym świecie.
Kampania opiera się na 12 założeniach, które ogłoszono w czasie konferencji Women Deliver 2016 w Kopenhadze, której księżna była patronem.
Księżna chęć zostania ambasadorem potwierdziła w czasie spotkania zorganizowanego przez Women Deliver w Nowym Jorku w trakcie 61 sesji ONZ. Oprócz Mary do grona ambasadorów zaproszono również: Jose Alberto "Pepe" Mujica Cordano - były prezydent Urugwaju, Dr Alaa Murabit - komisarz wysokiego szczebla ONZ ds. zatrudnienia i wzrostu gospodarczego, Phumzile Mlambo-Ngcuka - dyrektor wykonawczy ONZ ds. kobiet oraz Sophie Gregoire Trudeau - adwokat ds. równość i żona kanadyjskiego premiera Justina Trudeau'a.

*****


Dziś dwór królewski poinformował, iż pogrzeb księcia Richarda odbędzie się 21 marca o godzinie 14:00 w kościele ewangelickim w Bad Berleburg.


Księżniczka Benedicte wraz z dziećmi zajęła się przygotowaniem uroczystości pogrzebowych.

Zdjęcia:kongehuset, billetbladet, facebook, newmyroyals

3 komentarze:

 1. Przerażające,że to nie żadna fikcja i został oparty na faktach...
  Mary wygląda niezwykle elegancko-nie jestem fanką spodni na tak uroczyste okazje jak premiera filmu,ale koronkowa bluzka ładnie go ozdobiła.

  OdpowiedzUsuń
 2. Królowa, jej mąż, Frederik z Mary i Joachim z Marie będą brać udział w ceremonii pogrzebowej.
  Mogłoby pojawić się też starsze dzieci.

  Stylizacja jak zawsze na plus!
  Kolejny film o tym samym. Nie zapominajmy, że pierwszym z tego typu historią był film "Kwiat pustyni" na podstawie książki o tym samym tytule.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga