sobota, 18 marca 2017

Tajemnicze spotkanie z rządem + więcej

Wczoraj ogłoszono, że królowa Małgorzata wyda przyjęcie dla rządu w środę. Jest to bardzo rzadkie i w ciągu ostatnich 17 lat zdarzyło się to trzykrotnie. Za każdym razem, gdy królowa była gospodarzem przyjęcia coś ważnego było dyskutowane, by następnego dnia poinformować o tym prasę.
Ostatnie dwa razy kiedy to się wydarzyło, królowa poinformowała rząd o zbliżających się ślubach w rodzinie królewskiej. Natomiast w 2009 w czasie spotkania gabinetu premier Anders Fogh Rasmusen poprosił królową o zgodę na rezygnację ze stanowiska. Teraz rozpoczęły się spekulacje co królowa chce omówić z rządem podczas zbliżającej się kolacji.
Historyk i ekspert ds Duńskiej Rodziny Królewskiej, Lars Sorensen, powiedział w duńskiej TV2: "Jest to typowa okazja do ogłoszenia wielkiego wydarzenie dla rodziny królewskiej". Telewizja skontaktowała się również z Biurem Premiera oraz Dworem Królewskim. W trakcie rozmowy z biurem prasowym premiera zostali oni odesłani do dworu, sugerując, iż zbliżający się obiad dotyczy spraw związanych z rodziną królewską. Jednak żadna ze stron nie podała przyczyny spotkania.

Przyjęcie odbędzie się w Pałacu Amalienborg i wezmą w nim udział królowa, książę Fryderyk, księżna Mary oraz członkowie rządu na czele z premierem.
Niektórzy spekulują, że królowa ogłosi abdykację, lecz jest to mało prawdopodobne. Możliwe, że obiad ma bardzo proste wyjaśnienie i królowa chce podziękować premierowi za współpracę lub też premier chce poprosić o pozwolenie na rezygnację.
A wy jak myślicie co może być powodem tego tajemniczego przyjęcia?
***** 
 

Potwierdzono, iż w pogrzebie księcia Richarda weźmie udział cała rodzina królewska. Swoje zaplanowane na ten dzień spotkania odwołali księżna Mary i książę Joachim.
*****

Tak jak pisała Kinga na blogu Royals by K książę Fryderyk oraz książę Haakon wzięli dziś udział po raz kolejny w Birkebeinerrennet - biegu narciarskim od Reny do Lillehammer.
Zdjęcia: twitter, google

10 komentarzy:

 1. Może królowa chce ogłosić zaręczyny Christiana :D
  A tak na serio, jestem bardzo ciekawa tego tajemniczego spotkania...

  OdpowiedzUsuń
 2. Może jednak nas zaskoczy i ogłosi abdykacje lubię krolowa Małgorzatę ale z drugiej strony chciałabym żeby to Mary i Frederick byli już parą królewską

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam z niecierpliwością i mam obawy o co może chodzić. Jeśli pojawia się tylko Mary i Frederik to może to mieć związek z nimi. Mam nadzieję, ze w grę nie wchodzi żaden rozwod... Nie... przecież są tacy zakochani od lat i to widać. Moim zdaniem abdykacja nie nastąpi, bo sama Królowa to powtarzała nie raz. Dziwne, że nie będzie Joachima i Marie. Gdyby chodziło o abdykacje to pewnie byłby także Henrik.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozwód... proszę mnie nawet nie straszyć takimi rzeczami

   Usuń
 4. Rzeczywiście bardzo tajemnicze sprawa i ciśnienie mi się trochę podniosło.Mam nadzieję,że to nic poważnego.Nie jestem też gotowa na abdykację i mam nadzieję,że królowa mimo wszystko będzie pełnić swoje obowiązki do końca,przecież jest taka popularna wśród poddanych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdyby chodziło o rozwód, to królowa raczej nie zwoływałaby uroczystego spotkania :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jedną z wersji, o których czytałam jest ostatnia wizyta zagraniczna Królowej i przekazanie większości obowiązków F&M. Co nie jest abdykacją, a jedynie ograniczeniem aktywności ze względu na stan zdrowia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest bardzo prawdopodobne zważywszy, że królowa ostatnimi czasy podupadła na zdrowiu i systematycznie oddawała swoje obowiązki parze książęcej jak choćby wizyta w Chile,gdzie miała sie udać królowa, ale niestety nie była w stanie

   Usuń
  2. Wydawało się, że ostatnio jest jakby lepiej, a choroba kości trochę odpuściła. Znane są jakeś inne dolegliwości?
   Oby jednak nie wiązało się to z rzadkim widywaniem Królowej, bo to byłoby jednak kiepskie rozwiązanie. Mam nadzieje, że nie postanowiła bywać we Francji zbyt często.
   Może więcej czasu będzie spędzać z wnukami?

   Usuń
 7. Wydawało się, że ostatnio Królowa czuje się lepiej, a choroba trochę odpuściła, chociaż jak się patrzy na zdjęcia jej wychodzącej z Kościoła z pogrzebu księcia Richarda to jednak nie wyglądała dobrze.
  Oby nie oznaczało to bardzo rzadkiego widywana Królowej a jej częstych wizyt we Francji.
  Może Królowa trochę czasu poświęci wnukom?

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga