wtorek, 7 listopada 2017

10-lecie Fri for Mobberi - konferencja w Kopenhadze

Księżna Mary uczestniczyła dziś w konferencji z okazji 10-lecia programu Fri for Mobberi. Program ten został opracowany i wdrożony przez Fundację Mary, Red Barnet i Save the Children. Głównym celem programu jest zapobieganie przemocy i mobbingowi wśród dzieci. Skierowany jest on do dzieci do 8 roku życia i opiera się na wartościach tj. tolerancja, szacunek i odwaga. 
Od 2007 roku Fri for Mobberi został wprowadzony do połowy przedszkoli w Danii i 40% szkół podstawowych.
Z okazji tego jubileuszu zaplanowano dwie konferencję: jedną w Kopenhadze, która odbyła się dziś oraz drugą 9 listopada w Aarhus.
 "Fri for Mobberi przyczynił się w ciągu ostatnich lat zarówno do zmiany sposobu mówienia o nękaniu jak i do skupienia się na tym problemie. Nasze narzędzia edukacyjne i poglądy na temat nękania wywołały zainteresowanie poza granicami Danii. Teraz dzieci na Grenlandii, w Estonii, Islandii i Wyspach Owczych pracują z Fri for Mobberi" - tak podsumowała efekty projektu księżna.


Księżna wybrała dziś kostium od Masimo Dutti, który nosiła już kilkukrotnie.

 Zdjęcia:newmyroyal, kongehuset

4 komentarze:

 1. Uczenie i kształtowanie od maleńkości postaw,zachowań daje efekty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam fajny artykuł jest z września ale może ktoś nie widział, tylko jest po angielsku, ale tytuł mówi sam za siebie "Poznaj księżniczkę, której sukienki są lepsze niż Kate Middleton" wklejam link bo może ktoś nie widział https://www.popsugar.com/fashion/Princess-Mary-Denmark-Style-38160004

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja. Kate często ubiera się jak własna babcia, moim zdaniem ma dużo nieudanych stylizacji.

   Usuń
  2. I żadko kiedy w stylizacjach Kate widać łaczenie ze sobą różnych kolorów. Bardzo często zdarza się że jej stylizacja jest w jednym kolorze, łącznie z dodatkami
   Isabelle

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga