piątek, 10 listopada 2017

Prezentacja książki #Childmothers + spotkanie Gender Diversity Roundtable


Po południu księżna uczestniczyła w prezentacji książki #Childmothers na Targach Książki w Copenhagen Bella Culture Center. Jako patron Funduszu Ludnościowego ONZ (UNFPA) Mary napisała przedmowę do albumu.
Książka opowiada historie 17 dziewcząt z krajów rozwijających się, które w wieku 12-15 lat zostały matkami. Księżna Mary odwiedziła jedną z nich w czasie swojej wizyty w Burkina Faso w kwietniu 2016 roku.
W książce dramat młodych matek przedstawiono na zdjęciach wykonanych przez fotografa Pietera ten Hoopena. W książce zamieszczono również fotografie wykonane przez księżną.
UNFPA to międzynarodowa organizacja, której działania służą zachęceniu kobiet, mężczyzn i dzieci do obrony swoich praw dotyczących zdrowia i równości. Poza kwestią bezpiecznych urodzeń, UNFPA  koncentruje się na walce z HIV/AIDS. Organizacja wspiera programy w ponad 150 krajach i posiada biura w ponad 110.


*****


Po wizycie na targach książek księżna jako gość wzięła udział w spotkaniu Gender Diversity Roundtable Denmark i ONZ. W czasie rozmów okrągłego stołu zajęto się kwestiami równouprawnienia płci.
Członkowie organizacji zebrali się, aby wspólnie poszukiwać konkretnych narzędzi i rozwiązań mających na celu zwiększenie liczby kobiet na wyższych stanowiskach. Członkami grupy jest 15 przedstawicieli z sektora przemysłu, edukacji i organizacji społecznych.


*****

Większością głosów stylizacją miesiąca została...

Zdjęcia: kongehuset, newmyroyal, princessesblog76

3 komentarze:

  1. Wiedziałam że wygra biała stylizacja z Indii chociaż mój głos był 3 czy 4 ale ta sukienka nie ma sobie równych. Co do dzisiejszej stylizacji Mary bardzo ładnie dzisiaj wyglądała pasuje jej zerwany bo jej twarz rozświetla.
    Na pewno czytając ta książkę jest trudno utrzymać emocje i łzy ale to dzieje się w XXI wieku dobrze ze Mary porusza kwestie związane z dziećmi i kobietami bo wbrew pozorom to są według niektórych "najsłabsze ogniwa" dlatego niezmiernie się ciesze ze są poruszane także ciężkie tematy przez ksiezna

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo chętnie przeczytałabym tę książkę

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga