czwartek, 30 listopada 2017

Trening tenisowy + świąteczne przyjęcie Fundacji Mary + więcej


Księżna Mary uczestniczyła dziś w treningu tenisowym dla dzieci, który poprowadziła tenisistka Caroline Wozniacki. Trening odbył się w KB Tennis w Kopenhadze. 
Księżna jest patronem Børnehjælpsdagen, która zorganizowała dzisiejsze wydarzenie. Jest to organizacja non-profit pomagająca dzieciom z ośrodków opieki, które poprzez aktywność fizyczną mogą się socjalizować i radzić sobie z negatywnymi emocjami.
W imprezie wzięło udział 25 dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat.*****Natomiast po południu w pałacu Amalienborg odbyło się przyjęcie świąteczne dla pracowników Fundacji Mary i jej parterów. Jest to coroczne spotkanie w czasie, którego księżna może podziękować wszystkim za rok pracy i podsumować działalność fundacji. Ten rok był szczególny, gdyż Fundacja Mary świętowała swoje 10-lecie. 


*****We wtorek księżna niespodziewanie odwiedziła organizację Bydelsmødre (Matki z sąsiedztwa), do której należą kobiety z mniejszości etnicznych. Kobiety te działają na rzecz lokalnych społeczności, by zapobiegać izolacji kobiet. 


*****Następnego dnia po wręczeniu nagród pary książęcej Mary i Fryderyk  zostali sfotografowani na stacji kolejowej w Silkeborg, gdzie czekali na pociąg, którym mieli wrócić do Kopenhagi.

*****W sieci pojawiło się nieznane do tej pory zdjęcie księcia Fryderyka i księżnej Mary oraz dwójki ich najstarszych dzieci, Christiana i Isabelli. Zdjęcie wykonał Marc Hom.

*****Dwór królewski poinformował również jak rodzina królewska spędzi tegoroczne święta. Tradycyjnie królowa i książę Henrik spędzą ten czas w Pałacu Marselisborg. Natomiast książę Fryderyk i księżna Mary wraz z dziećmi udadzą się do Australii, gdzie spędzą święta z rodziną księżnej. Ostatni raz spędzali święta w Australii w 2015 roku. 
Zdjęcia: twitter, kongehuset, newmyroyal, facebook

7 komentarzy:

 1. Czerwona sukienka jest prześliczna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fundacja Mary swietowala 20 lecie. A Mary zona Fryderyka jest od od 2003 czy 2004.
  Wyjasnicie mi jak to jest??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fundacja świętowała 10-lecie, mój błąd. Mary i Fryderyk pobrali się w 2004 roku

   Usuń
 3. Powinno być,że świętowała 10 lecie;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mary promieniała na tym popołudniowym przyjęciu, piękna ta sukienka.
  Tej podróży do Australii, to im zazdroszczę, nie ma to jednak jak letnie wakacje w zimie

  OdpowiedzUsuń
 5. Czerwona sukienka idealnie pasowała do atmosfery przyjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fabulous, what a blog it is! This webpage provides valuable
  information to us, keep it up.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga