wtorek, 21 listopada 2017

Dzień Dziecka + więcej

W poniedziałek księżna Mary uczestniczyła w obchodach Dnia Dziecka zorganizowanym przez Fundację Mary i UNICEF w miasteczku ONZ w Kopenhadze.
Po raz pierwszy Dzień Dziecka zorganizowano 20 listopada 2015 roku w rocznicę ustanowienia Konwencji ONZ o dzieciach. Jego celem jest zgromadzenie wszystkich, którzy pracują na rzecz dzieci. Tematem tegorocznego spotkania była edukacja zarówno w Danii jak i na całym świecie.
Księżna była jednym z ważniejszych prelegentów i wygłosiła przemówienie na temat edukacji dziewcząt i roli edukacji dziewcząt na całym świecie.
"Nasze dzieci - nasze największe dobro, nasze najważniejsze zasoby i nasza przyszłość" - tak swoje przemówienie rozpoczęła Mary. "Dziewczęta, które uczęszczały do szkoły mają nie tylko większe szanse na zdobycie pracy, są zdrowsze, później wychodzą za mąż i w późniejszym wieku mają dzieci. Ich dzieci radzą sobie lepiej, przyczyniając się do przełamania spirali ubóstwa" - tak argumentowała księżna konieczność edukacji dziewcząt w Afryce.


Księżna na to wydarzenie wybrała dobrze nam znany płaszcz od Diane von Furstenberg.


******


11 listopada książę Christian i jego koledzy z klasy wzięli udział w konkursie "Lego League 2017", w którym zajęli drugie miejsce.


******


Księżna w weekend podzieliła się z nami kolejnym zdjęciem Grace. Mary wykonała je podczas wieczornego spaceru i podpisała "Miły piątkowy wieczór". W tle możemy zobaczyć budynek Kopenhaskiej Opery.
Zdjęcia: twitter, facebook, kongehuset,newmyroyal,princessesblog76

6 komentarzy:

 1. W 100% zgadzam się z Mary to nie do pomyślenia zeby w XXI wieku były jeszcze kraje gdzie w opinii społeczeństwa jedynym celem dziewczyny było szybkie małżeństwo i gromadka dzieci! I nie mam na myśli krajów arabskich nawet na mojej wsi niezamezna 25 latka jest już uważana za starą pannę !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie na całym świecie to myślenie się zmienia. Być może w niektórych krajach nigdy się nie zmieni, bo nie będzie to w interesie mężczyzn.

   Usuń
  2. Owszem, na wsiach to wciąż popularny pogląd, co jest niezwykle zasmucające.

   Usuń
 2. Ale na pewno nie stanowi takiego problemu jak w Afryce.My sobie poradzimy,ale tam dziewczęta są uzależnione od woli rodzica a potem męża totalnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy Mary nie ma teraz wyjść wcale tylko na dwie imprezy czy jeszcze nie podali?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mary miała ostatnio trochę więcej wolnego, ale już od soboty jej kalendarz został już zapełniony

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga