wtorek, 14 listopada 2017

Spotkanie z reprezentacją pływacką + więcej

Kalendarz księżnej na ten tydzień świecił pustkami, ale szybko się okazało, że Mary nie próżnuje. W poniedziałek spotkała się z narodową reprezentacją pływacką, która przygotowuje się do Pływackich Mistrzostw Europy na krótki dystansie. Mistrzostwa odbędą się w Royal Arena 13-17 grudnia. Spotkanie to nie powinno dziwić, gdyż księżna jest patronem Duńskiego Związku Pływackiego.


***** 


Wczoraj opublikowano nowy film stworzony przez Julemærkefonden, w którym księżna wcieliła się w rolę lektora. "Wielu z nas zna to uczucie. Niektórzy spotykają się z nim każdego dnia. Poczucie, że nie jesteś wystarczająco dobry" - to pierwsze słowa, którymi Mary rozpoczyna film "Przywróć dzieciom poczucie własnej wartości".
Celem kampanii jest skupienie na wszystkich dzieciach, które zostały wykluczone ze społeczności.  A czas Bożego Narodzenia jest dobrą okazją, aby pomóc tym najmłodszym.
Nagranie możecie obejrzeć: tu

*****


Z okazji 50 urodzin księcia Fryderyka Narodowe Muzeum Historii organizuje wystawę w Sali Rycerskiej. Wystawa zostanie podzielona na cykle dotyczące: narodzin, rodziny, edukacji, służby wojskowej, podróży, ślubu, obowiązków jako następcy tronu i osobistych zainteresowań księcia m.in. sport, nauka, sztuka i kultura.
Z okazji wystawy muzeum zamówiło nowy portret księcia namalowany przez australijskiego artystę Ralpha Heimansa.
Wystawę można będzie oglądać od 25 maja do 2 września 2018 roku.
Zdjęcia:twitter, dailymail

2 komentarze:

  1. Wymarzyło mi się,że wystawę otworzy Frederik z całą rodziną :)

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga