czwartek, 23 kwietnia 2020

Wideokonferencja z przedstawicielami WHO + więcej

2 kwietnia księżna Mary wzięła udział w wideokonferencji z przedstawicielami europejskiego oddziału WHO oraz pracownikami służby zdrowia. Zdjęcie ze spotkania wraz z wiadomością od księżnej udostępniono na Instagramie.
Jako patron Biura WHO dla Regionu Europy, z przyjemnością miałam dzisiaj okazję uczestniczyć w odprawie internetowej dla korpusu dyplomatycznego w Danii na temat najnowszego stanu rozwoju i zarządzania COVID-19. Oprócz lepszego zrozumieniu wielu dylematów i wyzwań związanych z poważnym kryzysem, przed którym stoimy, miałam również okazję podziękować pracownikom WHO i wszystkim pracownikom służby zdrowia w całym regionie za ogromny wysiłek, jaki podejmują dla nas wszystkich ”- napisała księżna.

*****


Pod koniec marca w wydanym przez Fundację Mary komunikacie ogłoszono, iż fundacja dostarczy więcej plecaków dla dzieci do schronisk dla kobiet na terenie całej Danii. W plecakach tych znajdują się przybory toaletowe, miś oraz wiadomość od księżnej Mary. Kryzys związany z rozprzestrzenianiem się koronawirusa doprowadził do znacznego wzrostu liczby kobiet, które udają się do schronisk z powodu przemocy w ich związkach. "Wiemy, że stres i presja mogą eskalować przemoc w związku. A kiedy reszta społeczeństwa zostaje zamknięta, wiele kobiet i dzieci ciągle doświadcza przemocy. Za pomocą plecaków chcemy pokazać dzieciom, że się nimi opiekujemy, a przemoc nigdy nie jest ich winą i nigdy nie może być usprawiedliwiona".
Ogłoszono również, że powstaje nowych 55 miejsc dla kobiet oraz ich dzieci. Helle Østergaard, dyrektor Mary Foundation, wyjaśnia, że ​​celem plecaka było początkowo zaspokojenie praktycznej potrzeb.
Od 2008 r. ponad 25 000 dzieci otrzymało plecak. Są one przygotowywane we współpracy z Fundacją Ole Kirka i Narodową Organizacją Centrów Kryzysowych Kobiet.

******


W swoim tradycyjnym przemówieniu noworocznym królowa Małgorzata ogłosiła, że w 2020 roku ​​odbędzie się konfirmacja księcia Christiana. Później dwór królewski potwierdził, że ceremonia ma się odbyć wiosną 2020 r. Teraz dwór królewski potwierdził duńskiemu magazynowi „Se og Hør”, że z powodu koronawirusa konfirmacja księcia Christiana została przełożona na jesień tego roku.
Zdjęcia: instagram, kongehuset, maryfonden

1 komentarz:

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga