piątek, 16 listopada 2012

Dzieci...
Książę Christian urodził się w sobotę, 15 października 2005 r. o godzinie 01.57 w Rigshospitalet , Copenhagen University Hospital w Kopenhadze.
Był zdrowy z Apgar na 10 (z 10) po 1 minucie. Po urodzeniu, ważył 3,5 kg i miał 51 cm (20 cali). W południe w dniu jego urodzin wystrzelono 21 salw  od Sykstusa w Holmen w Kopenhadze i na zamku Kronborg z okazji narodzin królewskiego dziecka. O zachodzie słońca na ogniska radiolatarni były oświetlone w całej Danii, a okręty Home Guard zapalali reflektory i kierowali wszystkich do stolicy. Kilka ogniska zostały również oświetlone w uroczystości w Australii.

Książę Christian był hospitalizowany krótko w dniu 21 października 2005 r., ponieważ cierpiał na żółtaczkę noworodków , ta choroba jest zwykle nieszkodliwa i dość rozpowszechnione (szczególnie w przypadku przedwczesnych porodów). Pierwsze fotografie ówczesnego chłopca 6-dniowe pokazały żółty odcień twarzy i rąk. Książę został zbadany przez lekarzy i przeszedł badania krwi, a następnie przebywał w komorze  w specjalnych kolorowych promieniach światła aby rozbić substancję bilirubiną, która powoduje żółtaczkę. Rodzice zabrali go z powrotem do domu tego samego dnia.


Książę Christian został ochrzczony w dniu 21 stycznia 2006 r. w Pałacu Christiansborg kaplicy biskupa Erika Normana Svendsena. Christian ma ośmiu chrzestnych. Są nimi Haakon, książę Norwegii , Mette-Marit, księżna Norwegi , Victoria, Następczyni Tronu Szwecji , Książę Joachim Danii , Pavlos, książę Grecji , Jane Stephens i dwaj przyjaciele pary, Jeppe Handwerk i Hamish Campbell. 

W dniu 27 marca 2007 Książę Christian zaczął uczęszczać do przedszkola w Domu Dziecka królowej Ludwiki, położonej 35 km na północ od Kopenhagi w Fredensborg gdzie mieszka rodzina. Książę Christian wszedł do środka w towarzystwie swoich rodziców, przedszkole nosi imię chrześcijanina - przodka Louise ze Szwecji .W dniu 4 stycznia 2011 r., na krótko przed narodzinami księcia Vincent'ego i księżniczki Josephine, książę Christian rozpoczął naukę w przedszkolu parafialnym w Garrison Ward, które jest pięć minut spacerem od pałacu, a zatem nieco bardziej wygodnie w podróży do przedszkola niż Domu Dziecięcego Królowej Luizy.
W dniu 27 kwietnia 2011 r., ogłoszono, że książę Christian zaczyna swoją formalną edukację w Trane Overgaard School w Gentofte . Zaczął swój pierwszy dzień w szkole podstawowej, w dniu 12 sierpnia 2011 roku.


dumna mama zabrała ze sobą aparat aby uwiecznić jakże ważne wydarzenie w życiu syna

Christian był pierwszym członkiem rodziny królewskiej Danii i pierwszym przyszłym król duńskim, uczęszczającym do przedszkola. W tym samym wieku, książę Frederik miał nianię w pałacu. Jest również pierwszym członkiem rodziny królewskiej Danii uczęszczającym do szkoły publicznej.Księżniczka Isabella urodziła się 21 kwietnia Rigshospitalet , Copenhagen University Hospital w Kopenhadze , o godzinie 16:02. Po urodzeniu, ważyła 3,35 kg (7,4 lb) i mierzyła 50 cm (19,6 cali). W południe w dniu 22 kwietnia, 21-salw armatnich z Sykstusa akumulatora w Holmen Naval Base w Kopenhadze z okazji narodzin królewskiego dziecka.


Narodziny księżniczki zbiegły się z 60. rocznicą wzniesienia do duńskiego tronu swego pradziada, Fryderyk IX . Dzieli swoje urodziny ze swoją daleką krewną, królową Elżbietą II .


Chrzest odbył się 1 lipca 2007 r., w kaplicy Pałacu Fredensborg . Księżniczka nosiła taką samą suknię podczas chrztu jak jej starszy brat, książę Christian, był noszony na jego chrzciny rok wcześniej, podczas chrztu książęta i księżniczki Glücksborg w głównej linii sukcesji do tronu noszą do chrztu chrześcijańskiego ten strój  od 1870 roku.


Na chrzcie nadano Jej imiona Isabella Henrietta Ingrid Margrethe . Jej rodzicami chrzestnymi są księżna Matylda , Księżniczka Alexia Grecji i Danii , Nadine Johnston, Christian Buchwald, Peter Heering i Marie Louise Skeel.W dniu 5 listopada 2008 r., stwierdzono, że księżniczka Isabella zaczęła uczęszczać do domu dziecka królowej Ludwiki, tak jak jej starszy brat książę Christian.


W dniu 4 stycznia 2011 r., na krótko przed narodzinami księcia Vincent'a i księżniczki Josephine, księżniczka Isabella rozpoczęła naukę w Garrison Ward - przedszkolu parafialnym.Książę urodził się 8 stycznia 2011 roku w Rigshospitalet , Uniwersytet w Kopenhadze Hospital , w Kopenhadze , o godzinie 10:30 czasu lokalnego, 26 minut przed swoją siostrą bliźniaczką. Po urodzeniu, ważył 2,67 kg (5,8 lb) i mierzył 47 cm (18,5 ins).


Wkrótce po jego narodzinach, mówiąc do prasy, książę żartował nazywając jego nowonarodzonego syna Elvisem , jak bliźniacy akcji urodzeni z "King of Rock and Roll".W południe w dniu 8 stycznia, 21-salw armatnich z Sykstusa akumulatora w Holmen Naval Base w Kopenhadze, z okazji narodzin królewskiego dziecka.

HRH Prince Vincent Of Denmark meets the press, whilst on skiing holiday in Verbier on February 12, 2012 in Verbier, Switzerland.

W 2009 roku, duński konstytucja została zmieniona , udzielono bezwzględnego majoratu do duńskiego tronu, co oznacza, że najstarsze dziecko, niezależnie od płci, ma pierwszeństwo w ​​linii sukcesji. W starym systemie preferencji mężczyzna był pierwszy , Vincent byłby przesunięty przed Isabellę w linii sukcesji, z nowym prawem, jest bezpośrednio po niej. Jako potomek królowej Wiktorii w Wielkiej Brytanii , Książę jest również w linii sukcesji do tronu każdej z szesnastu Kolonii , gdzie ma pierwszeństwo nad Isabellą, bo tam mężczyźni są w preferencji pierworództwa.


Vincent i jego siostra zostali ochrzczeni w dniu 14 kwietnia 2011 r., w kaplicy kościoła Holmen . Nadano mu Vincent Frederik Dominik Aleksander . Jego rodzicami chrzestnymi są jego wuj, John Stuart Donaldson, Felipe, książę Asturii , Gustav, dziedziczny książę Sayn-Wittgenstein-Berleburg , hrabia Michael Ahlefeldt-Laurvig-Bille, baronowa Helle Reedtz-Thott i Caroline Heering.Księżniczka urodziła się o godzinie 10:56 czasu lokalnego, 26 minut po jej bracie bliźniaku. Po urodzeniu, ważyła 2,55 kg (5,6 lb) i mierzyła 46 cm (18,1 ins).
W południe w dniu 8 stycznia, 21 salw armatnich z Sykstusa akumulatora w Holmen Naval Base w Kopenhadze, oznajmiło narodziny królewskiego dziecka.


Na chrzcie nadano jej imiona Josephine Sophia Ivalo Mathilda .


Jej rodzicami chrzestnymi są księżna Marie z Danii , książę Carlo, książę Castro , jej matczyna ciotka, Patricia Bailey, hrabia Bendt Wedell, Birgitte Handwerk i australijski przyjaciel księżnej Mary Josephine Rechner.6 komentarzy:

 1. Mały Vincent jest słodki ;) Szczerze to nie widziałam ładniejszego dziecka ;D

  A ten gif z Christianem i Isabellą mnie rozwalił. Jest cudowny!! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, gdy zobaczyłam ten gif nie mogłam się napatrzeć jest bardzo śmieszny :)

   Usuń
 2. Super wyczerpująca notatka. Jakie pozostałe imiona nosi książę Chritian?Czy wiesz coś na temat pochodzenia imion dzieci książęcych czy noszą je po kimś konkretnym?
  I tak jeszcze pomyślałam, że skoro o dzieciach było, to można by też coś napisać w przyszłości o stylu księżnej Mary w czasie ciąży.
  Pozdrawiam i dziękuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Imiona księcia to Christian Valdemar Henri John, jeśli chodzi o pochodzenie imion to tak noszą je po członkach rodziny, ale o tym napiszę jutro, a notkę o stylu księżnej w ciąży może napiszę także jutro, taką obszerną, ale nie wiem jeszcze jeśli znajdę dosyć materiałów to na pewno ;)

   Usuń
 3. bardzo duzo informacji,,fajnie sie czytało ,i sporo sie dowiedziałam ,,fajny blog

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga