wtorek, 4 czerwca 2013

Co Mary założy na ślub w Szwecji ?


Z pewnością księżna ma już wybraną garderobę na królewski ślub. Mnie bardzo ciekawi jaką suknię i biżuterię na tę okazję założy Następczyni Tronu. Może na początek zastanówmy się jaką biżuterię Mary może założyć. Tutaj możemy stwierdzić, że sprawa jest prawie przesądzona, czyli... Ruby Parure .


Tiarę tę widzieliśmy na chyba wszystkich ślubach królewskich/książęcych w których księżna brała udział. Wybór tej tiary jest najbardziej prawdopodobny.


Możliwe, że księżna zdecyduje się założyć także kolię, w pierwszych latach małżeństwa Mary nosiła prawie zawsze cały komplet, na dworze nazywany garniturem biżuterii. Jak sama przyznała w wywiadzie do programu "Klejnoty Koronne" na początku bała się, że zrobi coś źle i narazi się innym, z czasem księżna zaczęła wdrażać w życie swoje pomysł i przerabiać biżuterię, którą stosunkowo nie dawno zaczęła uważać za swoją. Tego przykładem mogą być kolczyki które postanowiła przerobić.


Na zdjęciu pierwszym od lewej widzimy kolczyki w wersji "oryginalnej" księżna postanowiła, odłączyć "zwisającą" część tak aby można było przypinać perły ( co widzimy na zdjęciu środkowym) lub czerwone rubiny. Wersję z perłą księżna wybrała m.in. na ślub księżniczki Victorii w Szwecji. Ostatnio kolczyki w wersji oryginalnej mogliśmy oglądać podczas prywatnego przyjęcia po inauguracji króla Willema Alexandra.


Do kompletu należy także broszka, którą również widzieliśmy na ślubie w Szwecji w 2010 roku.


Na zdjęciu poniżej również widzimy broszkę i kolczyki z perłami:


Istnieje także najmniiej prawdopodobna możliwość, iż księżna zrezygnuje z tiary i we włosy wepnie ozdobne wsuwki z tego kompletu:


Mary może wybrać tiarę ślubną, którą ostatnio nosiła podczas przyjęcia przed Inauguracją król Holandii.


Przy tej tiarze również księżna ma kilka możliwości.


Diadem możne nosić w wersji oryginalnej ( zdjęcie powyżej), wersja ta kojarzy się najbardziej z samym dniem ślubu księżnej Mary, lub wersję z perłami:


Jak widzimy można dodać sznur pereł u dołu i zakryć 5 diamencików u góry perłami.


Do tej tiary księżna może założyć kolię stanowiącą komplet z diademem, niestety księżna nosiła ją tylko raz podczas podróży do Australii.


Do tej tiary księżna może dobrać śłubne kolczyki


Lub jak to zrobiła podczas przyjęcia weselnego księcia Alberta z Monako założyć rubinowe kolczyki bez przywieszek, jak widzimy na zdjęciu powyżej.


Trzecią możliwością jest "młoda" tiara, pisze tak ponieważ w programie "Klejnoty Koronne" królowa Małgorzata stwierdziła, że członkowie różnych dynastii nie liczą karatów tylko wieki. Dlatego sądzę, że określenie "młoda" jest tutaj jak najbardziej odpowiednie. Tworzeniem tej nowatorskiej tiary zajął się Olle Lynggaard, tiara ta nie jest własnością księżnej jednak ma ona zaagwarantowaną i jedyną możliwość wypożyczania jej.


Może księżna wybierze całkiem inną tiarę z kolekcji królowej ?


Suknia, księżna Mary wybiera wspaniałe kreacje , jednak czasem potrafi zaskoczyć, sama nie wiem czy pozytywnie. Na pierwszym zdjęciu z lewej widzimy wspaniałą jasno różową suknię projektu Birgit Hallstein, którą księżna miała na sobie podczas w wieczór przed inauguracją króla Willema Alexandra.


Druga kreacja Charlotte Lynggaard, budzi skrajne emocje i jej wybór wielu zaskoczył (mnie także), możliwe, że księżna i tym razem postanowi nas zaskoczyć. Na zdjęciu poniżej z prawej widzimy, że księżna ma wpięte rubinowe wsuwki.


Może księżna postanowi wyciągnąć z szafy coś co już kiedyś nosiła, na przykład wspaniałą czerwoną suknię, która pierwszy raz nosiła w przeddzień swego ślubu.


A może suknią którą księżna wybierze będzie zwiewna jak ta którą widzimy poniżej:


Do moich ulubionych ślubnych stylizacji księżnej należy zdecydowanie suknia ze ślubu księżniczki Victorii:


Niestety Mary postanowiła przerobić tę suknię i odmienioną wersję nosiła podczas podróży do Australii:


Oczywiście najbardziej prawdopodobne jest iż Mary na nadchodzący ślub założy nową suknię.

Jak księżna będzie uczesana ?


Tutaj pojawia się wachlarz możliwości, możemy być pewni, że zobaczymy piękną fryzurę, a to dzięki niezawodnej i kreatywnej fryzjerce Mary.


Może to być warkocz jak widzieliśmy powyżej, różnego rodzaju koki


Może je po części rozpuścić:

7 komentarzy:

 1. Super, że przeniosłaś się tutaj :)

  Ja chce żeby Mary założyła coś w stylu sukni z tego bankietu przed koronacją albo tej w której była na ślubie Victorii :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mary ma piękne stroje. nadl informuj mnie o nn. zapraszam do mnie na nn http://den-radcliffe.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. mam nadzieję, że to będzie moja ulubiona tiara, czyli ruby parure. jest naprawdę przepiękna. i Mary w niej cudownie wygląda:)

  { http://thequeen.blog.onet.pl }

  OdpowiedzUsuń
 4. tiara jest cudowna. masz rację różowa suknia jest przepiękna. mam nadzieję, że Mary rozpuści trochę włosy (tak jak na ostatnich zdjęciach) bo wygląda wtedy naprawdę pięknie.
  u mnie nowa notka / http://sam-barks.blog.pl/ zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękna jest ta biżuteria! ;-) http://maite-perroni.blog.pl/
  PS: Adres w aff zmieniłam ;-) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudowna biżuteria, bardzo elegancka, chciałabym taką założyć chociaż raz ;)

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga