wtorek, 20 sierpnia 2013

Mary będzie dziś w JordaniiPałac królewski poinformował, że księżna Mary odbędzie dziś wizytę w Jordanii. Księżnej będzie towarzyszył Minister ds. rozwoju Christian Friis Bach. Wizyta ma na celu":

skoncentrowanie się na wojnie w Syrii i milionach uchodźców, którzy zalewają przez granice kraje sąsiednie. 

Wizyta w Jordanii składa się z wizyty studyjnej do obozu dla uchodźców, gdzie księżna i minister będą mieli okazję porozmawiać z syryjskimi uchodźcami i uzyskać z pierwszej ręki wrażenia z sytuacji, dowiedzą się dzięki temu o sposobie działania tam pomocy humanitarnej i nowych potrzeb humanitarnych.
Księżna jest patronem Duńskiej Rady ds. Uchodźców, która jest odpowiedzialna za dystrybucję podstawowych elementów nadmiarowych w obozach dla ofiar wojny, zarówno w krajach sąsiednich, ale również wewnątrz Syrii. Duńska Rada ds. Uchodźców i Duński Czerwony Krzyż są jednymi z niewielu organizacji humanitarnych, która ofiary syryjskiego reżimu dopuszcza do pracy w kraju (Dania) i dlatego jej wysiłki humanitarne odgrywają istotną rolę w społeczności międzynarodowej.  Ponad sześć milionów ludzi uciekło z powodu Syryjskiej wojny domowej, dwa miliony do krajów sąsiednich, takich jak Jordania, Liban i Afryka Północna. Cztery miliony uchodźców znajduje się wewnątrz Syrii. Sytuacja jest szczególnie chaotyczny w zachodniej części kraju oraz wokół miasta Aleppo i Homs. To ludność uwięziona między walczącymi stronami, o bardzo utrudnia pracę międzynarodowym agencjom pomocy.


W ramach programu księżna i minister rozwoju przebywając w Jordanii odbędą również wycieczki do miejsc nie związanych bezpośrednio z wojną. Odwiedzą miejsce gdzie arabowie, skupiają się na prawach kobiet - w tym zapobieganiu przemocy.
Równość płci i prawa kobiet jest obszarem priorytetowym dla duńskiej pomocy rozwojowej. Księżna i minister wcześniej odwiedzili Mozambik, wtedy skupili się na tym obszarze. 
Poinformował konghuset.dk

O wizycie pałac informuje dopiero dziś pewnie ze względów bezpieczeństwa, obecnie tereny które odwiedzi Mary są niebezpieczne. Nie poinformowano także o tym jak długo podróż będzie trwała, z pewnością również z takich samych względów nie będzie ona długa.

Notka będzie aktualizowana wraz z nowymi informacjami i zdjęciami.

9 komentarzy:

 1. Fajnie, że się tam wybrała. Ciekawe czy spotka się z Królową Ranią.
  Ciekawe kto został z dziećmi, bo Frederik dziś miał lecieć do USA, bo ma startować w regatach, a regentem od dziś jest Joachim. Frederik wraca najprawdopodobniej 30 sierpnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Joachim jest regentem od wczoraj :) Te się zastanawiam, pewnie Mary z dziećmi te późnej polecą do USA na trochę ;)

   Usuń
  2. Możliwe, ale wydaje mi się, że tylko z bliźniakami poleci, bo Bella i Christian zaczęli szkołę...

   Usuń
  3. Tak, starsi na pewno nie polecą, a może sama Mary, zobaczymy :)

   Usuń
  4. Mam nadzieję, że paparazzo się spiszą i zrobią parę fotek Księżnej z dziećmi. Wtedy będziemy miały o czym poplotkować.

   Ania

   Usuń
 2. Po pierwsze - śliczny wygląd bloga, a po drugie - wizyta ma w sobie bardzo ważny cel. Jestem ciekawa jak się potoczy. Czekam na aktualizacje :D
  u mnie nowa notka//// http://sam-barks.blog.pl/ zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe czy do Polski wpadnie :D

  Złe wieści dot. naszej walki o "Wieczorynkę"... co dalej? http://ratowanieswiata.blogspot.com/2013/08/1947-uratujmy-wieczorynke-dobranocka.html

  OdpowiedzUsuń
 4. czekam na fotki. nn http://den-radcliffe.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze,że do niczego nie doszło http://den-radcliffe.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga