czwartek, 22 sierpnia 2013

Nowe informacje

wczoraj podczas wizyty w obozie dla uchodźców

Księżna dziś kontynuuje swoją wizytę w Jordanii. Oto część wywiadu, którego Mary zdążyła udzielić:

Podczas wizyty, Księżna słyszała kilka historii uchodźców, którzy stracili wszystko. Nadal widzi świetlaną przyszłość dla wielu z nich.
- Zawsze jest nadzieja. Ci, którzy przybyli tu z rodziną w nienaruszonym stanie mogą spokojnie planować swoją przyszłość i wysłać dzieci z powrotem do szkoły, mówi.
- Oczywiście istnieje wiele rzeczy, których nie mogą się w tej chwili zrobić, ale to, co mają jako rodzina daje im nadzieję na przyszłość.

Więcej w języku duńskim tutaj.


Minister ds. rozwoju w rozmowie telefonicznej udzielił kilku informacji:

- Byliśmy w obozie dla uchodźców, wybuchła demonstracja w świetle plotek i raportów, które zostały dostarczone po ataku z gazem w Damaszku. - I to jest jasne, od razu, że pojawiła się ogromna frustracja i gniew wśród uchodźców, którzy obawiają się, co stanie się z ich rodzinami i przyjaciółmi. - Ale nie czuliśmy, w żadnym momencie niebezpieczeństwa. Nie było zagrożenia, a demonstracja nie zwróciła się przeciwko nam. - Zdecydowaliśmy się nieco szybciej niż pierwotnie planowano opuścić obóz. To była próba ucieczki przed pokazanie ewolucji, a nie uczucie zagrożenia. 


Zanim księżna została ewakuowana z obozu dla uchodźców zdążyła odwiedzić KVINFO partnera Jordanian Women's Union (Unii Jordańskich kobiet) w Amanie. Mary miała wtedy okazję obejrzeć przedstawienie teatralne Mothers and Daughters opowiadające o małżeństwie z przymusu (co jest częstym zjawiskiem na tamtejszych terenach). W role wcieliło się pięć kobiet, które opowiadały swoje historie. Jak na przykład brutalna opowieść o ślubie 14-latki, zorganizowanym bez wiedzy dziewczynki przez Jej rodziców i okropnym traktowaniu przez męża.

Bezpłatne celebrity, rozrywki i mody zdjęcia!
imageupper.com/i/?S0400010020011J1377163665524382

Przedstawienie miało na celu zmuszenie uczestników spotkania z księżną do dyskusji, przede wszystkim dzieci. Jak na razie pojawiło się tylko jedno zdjęcie, które widzimy powyżej.

Bezpłatne celebrity, rozrywki i mody zdjęcia!
imageupper.com/i/?S0400010020021J1377163665524382

"To niezwykle wzruszające usłyszeć, jak takie przejścia, dały kobietom odwagę. I bardzo ważne, że te historie zostały przez nie opowiedziane. Słuchanie innych ludzi opowiadających swoje własne historie, jest jednym z najlepszych sposobów, aby uzyskać informacje na temat życia na tych terenach. I skuteczny sposób na rozwiązanie problemów. Usiąść i naprawdę słuchać, bo to jest oczywiste, że słowa pochodzą z serca"- księżna Mary.

Szacuje się, że 14% dziewcząt w Jordanii zawiera małżeństwa przed ukończeniem 18 lat.
Wydział KVINFO na Bliskim Wschodzie i Północy Afryki wspiera matki i córki, we współpracy między Unią Jordanii Kobiet i duńskim projektem teatralnym C: NTACT.


Dziś rano księżna i Minister odwiedzili już schronisko dla maltretowanych kobiet i centrum zasobów i informacji dla najbiedniejszych. Wizyta zamieniła się w bardzo silne doświadczenie dla wszystkich duńskich delegatów. Mary miała okazję wysłuchać wielu brutalnych historii kobiet, pomimo tego potrafiła się zdobyć na zabawę i posyłanie uśmiechu dzieciom.


- Musimy po prostu iść do domu. Głównie do naszego kraju, powiedziała, kobieta, która nie mogła powstrzymać łez.


Mary pocieszyła ją, kładąc dłoń kojąco na ramię nieszczęśliwej kobiety.


Powyżej księżna pocieszając starszą kobietę opowiadającą o brutalności męża.Następnie księżna i minister udali się na spotkanie dotyczące dwustronnych stosunków między dwoma krajami. Na spotkaniu omówiono stosunki współpracy gospodarczej, rozwoju obu krajów oraz mechanizmów mających na celu wzmocnienie i budowanie współpracy międzynarodowej.Rozmowy dotyczyły także pomocy humanitarnej dla syryjskich uchodźców, którzy masowo przenoszą się do Jordanii, co skutkuje nie zawsze pozytywnymi konsekwencjami gospodarczymi.Następie ministrowie i księżna odbyli się krótką sesję zdjęciową i wywiad z duńskimi i jordańskimi mediami.

Christian Friis Bach podziękował za gotowość Jordanii, do pomocy uchodźcom z krajów, w tym  Syrii. I Ibrahim Saif podziękował Danii za wsparcie.Minister Saif szczególnie podziękował księżnej Maria za wielkie wsparcie moralne, z którego udzieliła odwiedzając Jordanię i obóz uchodźców Za'atari gdzie dziś żyje ponad 100.000 syryjskich uchodźców.

petra.gov.jo/Public_News/Nws_NewsDetails.aspx?lang=2&site_id=1&NewsID=121412&CatID=13

Księżna spotkała się także z Jordańskim Ministrem Spraw Zagranicznych Nasser Judeh. Księżna Mary wyraziła nadzieję na dalszą współpracę między obydwoma krajami oraz gotowość do dalszego wspierania Jordanii, zwłaszcza w stosunku do uchodźców. Księżna pochwaliła również humanitarną rolę Jordanii w zakresie przyjmowania i hostingu syryjskich uchodźców.

[Strenesse-Coral-Floral-Dress11.jpg][HRHCrownPrincessMaryDenmarkAttendLun%255B1%255D.jpg]

Mary była ubrana odpowiednio do okazji, wybrała lekką sukienkę marki Strenesse. Obok Mary w bardzo podobnej stylizacji.

[1010898_676659232360875_1547716627_n%255B3%255D.jpg]

Jedną z bransoletek była Shamballajewels “Royal Bracelet”

***

Pałac poinformował, że w dniach 2-4 września księżna odbędzie wizytę Maroku. Mary odwiedzi szereg inicjatyw mających na celu walkę z przemocą wobec kobiet i poprawę praw kobiet ogólnie na Bliskim Wschodzie iw Afryce Północnej (MENA). - kongehuste.dk

11 komentarzy:

 1. Mary jest cudowna w relacjach z ludźmi. To taka duńska Diana ;)
  Mnie się wydaje, że ten niebieski żakiet ze zdjęcia i beżowy z dzisiejszej stylizacji są takie same ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, też mi się tak wydaje, nawet identycznie zawiązała pasek :)

   Usuń
 2. WRESZCIE JEST!!!!

  Pierwsza solowa płyta Maite Perroni „Eclipse de Luna”!!!!

  Zapraszam do posłuchania!

  http://maite-perroni.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Mary :) Ma dobry kontakt ze wszystkimi co widać na zdjęciach.

  NN na http://ashley-victoriabenson.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ona jest taka dobra... Naprawdę, wielki szacunek! Dziękuję Ci za tego bloga, bo coraz bliżej poznałam Księżną i jestem z niej dumna! Taka kochana jak Księżna Diana :) Bardzo dobrze, oby tak dalej!

  PROSZĘ, NIE USUWAJ TEGO BEZ PRZECZYTANIA - to naprawdę ważne i uwierz, nie pożałujesz.
  Podpisz petycję, która uszczęśliwi tysiące dzieci z Polski - Poproś również o to dorosłe osoby, bo ich zdanie jeszcze bardziej się liczy.
  Obserwacja za obserwację? - Proszę, najpierw Ty to zrób. Gdy zrobisz, napisz komentarz pod najnowszą notką o tym :)
  Jeżeli polubisz bardziej mojego bloga, możesz stać się fanem na „BlogLovin’”!
  Wymiana komentarzami?
  Potrzebujesz wsparcia(reklamy) ze swoim blogiem?
  Chcesz wiedzieć więcej? Napisz!
  Dziękuję i życzę miłego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Księżna wyglądała jak zwykle pięknie i z klasą. Fajnie, że próbuje pomóc i dowiedzieć się o losie tych ludzi. Niektóre zdjęcia są naprawdę wzruszające. U mnie NN - zapraszam! [HilaryVault]

  OdpowiedzUsuń
 6. Pięknie wyglądała podczas każdego spotkania. Widać, że swoją obecnością pomogła, albo dała szansę aby ktoś mógł porozmawiać czy się wypłakać. Cudowna księżna
  u mnie nowa notk a /// http://sam-barks.blog.pl/ zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Była Lady Di, teraz czas na jej następczynię.
  Mary- Królowa ludzkich serc?

  Ania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W wielu gazetach w Danii, Ameryce i Astralii, Mary jest na okładkach z nagłówkiem Duńska Królowa ludzkich serc czy też Nowa Lady Di. Teraz jestem pod jej ogromnym wrażeniem, już we wrześniu leci do Maroka, potem wizyta do Australii, bardzo się zaangażowała i to mi się podoba ;)

   Usuń
  2. O tak mi również. Najbardziej działalność związana z kobietami

   Ania :)

   Usuń
 8. Szkoda, że nie spotkała się z Ranią :(

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga