czwartek, 21 kwietnia 2016

Kolejne zdjęcia z wywiadu dla Eurowomen

Wczoraj do kiosków trafił najnowszy numer Eurowomen, a w nim obszerny wywiad z Mary
"Mary wierzy, że świat można zmienić dzięki równości płci."

"Dla moich dzieci i milionów młodych ludzi musimy dążyć do stworzenia świata, gdzie dziewczyna ma takie same szanse na przeżycie i dobrobyt." 


 "Kiedy jesteś urodzony i wychowany w Danii  możesz myśleć, że walka o podstawowe prawa kobiet należy do przeszłości, ale w innych częściach świata jest jeszcze długa droga przed nami" 


"Bliźniaki właśnie skończyły pięć lat. I rzekłam do nich z pełną powagą: "To są wasze piąte urodziny i naprawdę musicie się nimi cieszyć, bo to są również wasze ostatnie urodziny. Nie chcę obyście obchodzili więcej urodzin, bo nie chcę obyście dorośli. Dlatego." Wtedy spojrzały na mnie z rozpaczą i powiedziały" "Nie mamo, musimy! Musimy dorastać". Można powiedzieć, że chcieliby być w stanie robić wszytko to co ich starsza siostra i brat mogą robić. Choć czasem chciałoby się nacisnąć pauzę, nie można zatrzymać czasu." 

"Dania jest niestrudzona w zobowiązaniu się do poprawy życia kobiet i dziewcząt z całego świata i jest traktowana jako pionier w tej sprawie z silnym globalnym głosem." 


3 komentarze:

  1. Nie powiedziałabym,że Dania jest traktowana jako pionier skoro panoszy się tam pewien iman i chce szariat wprowadzać.
    Sama nie wiem, ale zdjęcia choć ładne, to kolory są fatalne.
    Obrazy dzieci na ścianie - rewelacja!

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdjęcia dzieci są piękne *.*

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga