środa, 13 kwietnia 2016

Program wizyty państwowej pary prezydenckiej Meksyku w Danii + więcej


Jutro prezydent Meksyku Pena Nieto i jego żona Angelica Rivera rozpoczną wizytę państwową.

 Wizyta rozpocznie się od ceremonii powitalnej na lotnisku. Parę prezydencka przywita para królewska oraz reszta członków rodziny królewskiej.
Następnie w asyście szwadronu pułków konnych udadzą się do pałacu Fredensborg, gdzie nastąpi oficjalne powitanie i zostaną wykonane zdjęcia w Harsdorff Hall.
Potem prezydent z małżonką w towarzystwie księcia Fryderyka oraz księżnej Mary udadzą się na zwiedzanie zamku Kronborg, gdzie zobaczą m.in gobeliny Kronborg oraz salę bankietową.
Tuż potem odwiedzą Muzeum Morskie, gdzie dyrektor muzeum, Ulla Tofte, oprowadzi ich po różnych sekcjach wystaw muzealnych.
Wieczorem w pałacu Fredensborg odbędzie się bankiet wydany przez królową na cześć pary prezydenckiej z udziałem reszty członków rodziny królewskiej. Co jest troszkę zaskakujące jak dla mnie, ale zapowiedziano, że ani królowa ani prezydent Nieto nie wygłoszą przemówienia.

W czwartek rano Pierwsza Dama w towarzystwie księżnej Mary odwiedzi przedszkole w Adalen, w którym działa program przeciwdziałania przemocy wprowadzony przez Fundację Mary.
W tym czasie prezydent i książę Fryderyk wezmą udział w konferencji biznesowej, gdzie dowiedzą się o zaangażowaniu duńskich przedsiębiorstw w Meksyku. Następnie prezydent Nieto spotka się z przewodniczącym Parlamentu, Pia Kjærsgaard. Kolejnym punktem wizyty jest spotkanie z premierem Larsem Lokke Rasmussenem.
Po południu para prezydencka wraz z parą książęca odwiedzą Hawthorn Farm School w Gentofte. 
 Wieczorem w hotelu D'Angleterrre odbędzie się przyjęcie na cześć rodziny królewskiej wydane przez parę prezydencką.

Możemy liczyć na piękne stylizacje zarówno ze strony księżnej Mary jak i Angelicy Rivery. Jak myślicie która z pań wygra te modowe starcie?

*****

W dniach 29 marca - 8 kwietnia księżna Mary wzięła udział w kursie "Globalne przywództwo i polityka publiczna w XXIw." na Harvardzie w Bostonie.
Kurs ten jest częścią Harvard Kennedy School i został opracowany we współpracy ze Światowym Forum Gospodarczym. Kurs jest adresowany członków społeczności Global Young Leader.
Księżna dołaczyła do tego grona w 2012 roku. Powołanie jako Young Global Leader uzasadniono praca księżnej "w dziedzinie polityki społecznej, w tym ustanowienia Fundacji Mary". Od 2004 roku Young Global Forum wyznacza najwybitniejszych młodych liderów na świecie, aby stworzyć unikalna sieć ludzi, którzy mogą przyczynić się do rozwiązania niektórych wyzwań humanitarnych.
3 komentarze:

  1. Fajnie, wizyty państwowe zawsze są ciekawe

    OdpowiedzUsuń
  2. Cyba wzięła udział, bo mamy już 13 kwietnia :P

    OdpowiedzUsuń
  3. Zawsze mnie cieszą wizyty państwowe: czy to wtedy, gdy RK gdzieś jedzie, czy to wtedy gdy ktoś do nich przyjeżdża :)

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga