czwartek, 28 kwietnia 2016

Wizyta w Burkina Faso - dzień drugi

Dziś rano księżna Mary w towarzystwie ministra spraw zagranicznych drugi, a zarazem ostatni dzień wizyty w Burkina Faso.
 

Rano ksieżna Mary wraz z delegacją została przyjęta na spotkanie przez prezydenta Marca Christiana Kabore. Po spotkaniu minister spraw zagranicznych Kristian Jensen w rozmowie z prasą opowiedział o podpisaniu umowy na okres 5 lat w ramach, której Dania ma finansowo wesprzeć Burkina Faso w działaniach mających na celu doprowadzenie wody i kanalizacji. Wskazał również, że dania chce wspierać ten kraj w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego kobiet.
Na to spotkanie księżna wybrała sukienkę od Julie Fagerholt.

 Natomiast później Mary odwiedziła centrum medyczne Schipphra, centrum referencyjne w zakresie leczenia przetoki, które jest wspierane przez UNFPA. Wizyta ta miała umożliwić zapoznanie się z rzeczywistością kobiet cierpiących na przetoki oraz zobaczyć jak zorganizowane jest leczenie i opieka nad tymi kobietami.


 


Wczoraj po spotkaniach w wiosce Lebda i Korsimoro spotkała się z nastolatką Mouniratou, która w wieku 15 lat urodziła dziecko, a teraz chce odnieść sukces i zdobyć wykształcenie. Dziewczyna, teraz można już powiedzieć, że kobieta, wspierana jest przez ADEP i UNFPA. Mouniraatou po urodzeniu córki, chce jak najszybciej wrócić do szkoły i kontynuować edukację. W przyszłości pragnie zostać architektem.
Jest ona jednym z wielu przypadków ciąż w tak młodym wieku co pokazuje jak konieczna jest realizacja programów, aby zapobiegać macierzyństwo nastolatek.
 
 

 *****
Wczoraj również książę Fryderyk przebywał poza granicami Danii. Odwiedził on oddział duńskich żołnierzy stacjonujących w Iraku.


1 komentarz:

  1. To cudowne że Mary się tak bardzo angażuje. Ona na prawdę pomaga,a nie tylko pozuje sztywna do kamery.

    Ps zapraszam na nowy post http://prince-harryofwales.blogspot.com/2016/04/q-z-harrym-niezwyky-prezent-harryego.html?m=1

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga